RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Юлія Пацаранюк
patsaraniuk@molbuk.ua

«Захар Беркут» б’є рекорди. Блог Юлії Пацаранюк

Те, що наш кінематограф почав працювати якісно, засвідчили чимало фільмів, на які у перші ж тижні прокату масово пішли українці. Трапилося так і з "Захаром Беркутом" – фільмом українського та американського режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Віна, екранізацією однойменного твору Івана Франка. За перший вікенд прокату фільм зібрав понад 13 мільйонів гривень касового збору. Чи це багато? Та немало, адже тепер ця стрічка посідає друге місце за касовими зборами серед усіх українських фільмів (до слова, "Кіборги" того ж таки Ахтема Сеітаблаєва за той самий час зібрали близько 8 мільйонів гривень).

Гурт "Океан Ельзи" записав пісню "Перевал", слова до якої написав Святослав Вакарчук, і вона стала саундтреком до цього історичного екшену.
Та не сенсаційний Роберт Патрік у ролі Захара Беркута, не заокеанський склад акторів і навіть не реінкарнація "Океанів" повела людей у кіно. На фільм ішли не тільки одинадцятикласники, яким у програму ЗНО з української літератури повернули цей твір. Історія про Захара Беркута та відважних тухольців – це оповідь про одну з головних якостей, у якій відчуваємо неабиякий брак нині – мужність, яка не раз допомагала вийти зі, здавалося б, безвихідних ситуацій. Актуальними, як ніколи, є слова мудрого Захара Беркута про потребу гуртуватися у важкі часи і міркування хана Бурунди про корисливих зрадників, яких цікавить тільки власне майно.

Не кінокритик я, щоби іронізувати над ляпами постановників. І не географ, щоб розуміти, про яку річку йдеться в тих сюжетах. Не історик, щоб коментувати доречність геральдичної символіки (хоча зображення двоголової "качечки" на гербі у загарбників-монголів викликало посмішку). Але підсумую: фільми такі на часі, фільми такі потрібні. По-перше, це українське! По-друге, це про Україну! По-третє, це красиво! Якби ми, маю на увазі український кінопродакшн, почали раніше, можливо, сумнівні серіали б не мали шансів прижитися. Зрештою, я за те, щоб у такий спосіб екранізувати всю українську літературу. Можливо, комусь таки захотілося би порівняти фільм з оригіналом, і книжки би читали більше й активніше.

Хай трохи не зовсім за Франком пішли автори стрічки (додали, наприклад образ відчайдушного Богуна), але, як на мене, то цілком виправдано.
Люди в кіно пішли (дивує, щоправда, позиція деяких чернівецьких кінопалаців, які демонструють цей фільм обідньої пори, коли ще навіть уроки в школі не завершилися). І всі разом сміялися, хвилювалися, захоплювалися і плакали. Не залежно від віку. Любимо ми, українці, трохи поридати, поспівчувати. Але як інакше, коли торкає...

Пісня "Океанів" також запала у душу. Радіти треба! У вересні – "Заборонений", у жовтні – "Захар Беркут". Головне – не спинятися, і "Най буде так!" ("Океан Ельзи").
Редактор: Юлія Пацаранюк
18-10-2019, 16:46
Коментарів 0 Переглядів 5 320

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.