Сіді Таль. Аідише нешуме

афіша / Театр
1 087
0

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської
8 вересня, 17:30
Квитки -140 - 170 грн

СІДІ ТАЛЬ. АІДИШЕ НЕШУМЕ

(Єврейська душа)
Тривалість – 2 год. 20 хв.

автор ідеї, продюсер
ДАВИД ГУТТМАНН

НЕДА НЕЖДАНА

Режисерка-постановниця – народна артистка України Людмила Скрипка
Асистент режисера – заслужений працівник освіти України Андрій Циганок
Художниця-постановниця – Наталія Тарасенко
Балетмейстерка – заслужена діячка мистецтв Мирослава Воротняк
Композитор – Володимир Шнайдер



Ролі виконують:заслужені артистки України – Валентина Головко, Лариса Попенко, Оксана Івахнюк, Микола Гоменюк, заслужений працівник освіти України – Андрій Циганок, артисти драми – Мар’яна Тимчишин, Назар Кавулич, Сніжана Кавулич, Ксенія Король, Марія Романова, Марина Тимку, Валентин Багуляк, Вадим Глазнєв, Ростислав Муравін, Петро Мегера, Андрій Ковальчук

“Аідише нешуме” в перекладі з ідишу означає – “єврейська душа”. Саме так можна сказати про артистку єврейського театру, видатну чернівчанку Сіді Таль, якій цього року виповнюється 110 років.

Вона була зіркою свого часу і залишається нею в світовій культурі. Разом зі своїм чоловіком Пінхасом Фаліком вони пройшли важкий творчий шлях. Їхнє кохання тривалістю у 58 років, на тлі трагічних подій історії ХХ століття, стало справжнім гімном найвеличнішому з почуттів. Це зіркове подружжя на власному прикладі довело, що, як би не складалося життя, які б труднощі не виникали, а боротися треба завжди і жити на повну силу.

Пінхас Фалік був неперевершеним творчим менеджером. Він умів зробити так, щоб до нього у філармонію просилися приїхати найвідоміші артисти. Увесь світовий мистецький бомонд проходив через Чернівці. Свідком культурного тріумфу міста тих часів був юний Давид Гуттманн – племінник зіркового подружжя. Пан Гуттманн давно виношував ідею створення творчого проєкту, присвяченого Сіді Таль і Пинкасу Фаліку. Він вклав свої меценатські кошти в реалізацію вистави.

Роль Сіді Таль у виставі виконуватимуть три актриси: заслужені артистки України Валентина Головко і Лариса Попенко та артистка драми Мар’яна Тимчишин, адже творці прагнуть показати життя видатної співачки у різному віці. В ролі Пінхаса Фаліка – артист драми Назар Кавулич. Режисерка-постановниця – народна артистка України Людмила Скрипка. Асистент режисера – заслужений працівник освіти України Андрій Циганок, художниця-постановниця – Наталія Тарасенко. Балетмейстер – заслужена діячка мистецтв України Мирослава Воротняк, композитор – Володимир Шнайдер.

З початком повномасштабного вторгнення в Україну тема єврейства набула актуальності. Знищення одним народом іншого, боротьба за свою гідність, за свободу та вільну творчість – ці виклики знову постають перед нами. І ми знаємо, що зможемо їх подолати. Завдяки виставі “Сіді Таль. Аідише нешуме” глядачі більше дізнаються про головних героїв, пізнають епоху і час, в які випало жити, любити, творити цим двом видатним особистостям, побачити у трагічному смішне, а в комічному важливе.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:15
Як часто насправді потрібно прати банні рушники: всі роблять цю помилку
01:00
Сюжет - неймовірний. П'ять крутих фільмів на вечір, які дійсно цікаво дивитися
00:45
Чому корисно пити чай із кориці: названо сім цілющих властивостей цього напою
00:30
Без хлору і за лічені секунди: як ефективно знищити цвіль у ванній
00:15
Шість продуктів, які крадуть роки вашого життя
31 березня, 2025
23:58
Водоліям - прибирання, Рибам - спілкування з рідними. Гороскоп на 1 квітня для всіх знаків зодіаку
23:40
Дощі, прохолода, у горах - мокрий сніг. Яким буде початок квітня на Буковині
23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
21 179
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
7 072
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 580
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 414
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
4 376
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 249
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
4 172
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 646
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
2 677
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
2 610

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм