Якщо у зимово-весняний період ви дедалі частіше почали відчувати погіршання самопочуття, загальну слабкість, поганий настрій і зниження уваги, можливо, ваша проблема –гіповітаміноз, характерний саме для цієї пори.
–У цей період нам найбільше не вистачає вітаміну С, який є одним із найважливіших вітамінів для нашого організму, оскільки впливає на окислювально-відновні процеси, що лежать в основі обміну речовин. Чим інтенсивніший обмін речовин, тим краще людина себе почуває і продуктивніше працює, –розповідає доцент кафедри гігієни та екології Наталя Фундюр. –Не вистачає також організмові вітаміну D через нестачу ультрафіолетового випромінювання. Тому саме час подбати про поповнення організму вітамінами.
У період гіповітамінозу ми зазвичай починаємо інтенсивно купувати в аптеках різні вітамінні комплекси. Але до їх вибору потрібно ставитися серйозно.
Обираючи вітамінні препарати, майте на увазі, що для профілактики використовують полівітамінні комплекси. Моновітаміни використовують з лікувальною метою. Будь-який вітамінний курс триває місяць-півтора, потім організму потрібен відпочинок.
–Купити можна будь-які вітамінні препарати. Серед них досить доступні за ціною – "Ундевіт" чи "Ревіт", де є помірне дозування усіх вітамінів. Коштують вони приблизно 3,5 гривні, –розповідає Наталя Миколаївна. –Я сама вживаю "Ундевіт". Запас вітаміну С в організмі поповнюю вітамінними препаратами "Стірол". Їх рекомендують вживати під час значних навантажень, у стресових ситуаціях або у період інфекційного захворювання. 50 таблеток цих вітамінів коштують приблизно 7 гривень. Але їх варто вживати саме у період значного перевантаження, а не тривалий час. Адже надмір вітаміну С може призвести до такого негативного явища, як посилене згортання крові, що загрожує утворенням тромбів.
Зверніть увагу на дозування
Якщо вітамінний препарат надто перевантажений комплексом вітамінів і мінералів, він перевантажує і сам організм, –пояснює Наталя Фундюр. Тому, купуючи препарат, потрібно подивитися, яким є вміст кожного вітаміну чи мінералу. Він може бути нижчим або вищим за потрібну вам норму.