10 лютого в Турині відкриються ХХ зимові Олімпійські ігри. Про останні новини з табору олімпійської команди України та її перспективи у Турині розповідає віце-президент Національного олімпійського комітету, заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту і президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак (уродженець Коломиї).
– Основним нашим завданням було створення належних умов для підготовки, – розповідає Володимир Михайлович. – Спортсмени отримали необхідне спортивне обладнання та форму, на високому рівні було здійснено медико-фармакологічне забезпечення. Особливу увагу приділили групі наших лідерів (25 осіб), які отримали чудові умови для підготовки. Останні півтора року ми не мали жодних проблем з фінансуванням. Недаремно ми вперше в історії домоглись успіхів у санному спорті, знову показуємо високі результати у фристайлі. Далі все залежатиме від самих атлетів. Але ми не можемо за короткий термін реанімувати успіхи у занедбаних в Україні видах спорту – гірськолижному чи ковзанярстві.
З обойми випали гірськолижники
– Влітку Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко прогнозував безмедальний виступ на зимовій Олімпіаді, а зараз вже йдеться про п’ять медалей...
– Йдеться не про кількість нагород, а види програм, у яких українці здатні здобути медалі. Останні результати наших лідерів дозволяють нам бути оптимістами. Є можливість поборотися за нагороди у срібних призерів чемпіонату Європи фігуристів Олени Грушиної та Руслана Гончарова, призерів етапів Кубка світу – саночниці Наталії Якушенко, лижниці Валентини Шевченко, Тетяни Козаченко (фристайл), Лілії Єфремової (біатлон)...
Якщо вони здатні показувати високі результати упродовж сезону, то й у Турині зможуть бути серед кращих. Головне, аби спортсмени психологічно впоралися зі своїми емоціями і щоби ніхто не захворів.
– А фристайліст Станіслав Кравчук, на вашу думку, здатний боротися за медалі?
– Якщо взяти до уваги, що на попередніх двох Олімпіадах він був 9-м і 5-м, тепер напрошується призове місце. Сподіваюся, так воно і станеться.
– Олімпійська збірна не зазнала змін?
– У нас випали з обойми гірськолижники, які не здобули ліцензії, вибула ковзанярка Олена М’ягких. Зате ми додали двоєборця з Кременця Володимира Трачука.
– Біатлон, федерацію якого ви очолюєте, останнім часом втратив свої позиції...
– Згоден, у нас немає таких здобутків, як наприкінці 90-х – на початку XXI століття. Але ми не фаворити у світовому біатлоні – особливо в дитячому та юніорському спорті. До того ж, значно скоротилося фінансування, кілька атлетів та тренерів завершили виступи, виїхали за кордон.
Наша молодь зараз пройшла всю підготовку з основною командою. Ми на них розраховуємо у майбутньому, а 20-річна сумчанка Валентина Семеренко замість юніорського чемпіонату світу у США поїде на Олімпіаду до Турина.
Головну надію у біатлоні покладаємо на сумчанку Лілію Єфремову, чернігівців Оксану Хвостенко і Андрія Дериземлю та нашу чоловічу естафету. У середу наші біатлоністи вже прибули до Олімпійського селища.
"Не вживаємо нічого забороненого"
– Чотири роки тому на стан нашої команди негативно вплинули проблеми з перепадом висот між базовим табором нашої команди і місцем змагань...
– Ми це зможемо зрозуміти лише після виступів наших атлетів – успішних чи невдалих.
– В Солт-Лейк-Сіті Олімпіада "відзначилася" декількома допінговими скандалами. Цього сезону кілька наших біатлоністів готувалися за індивідуальною програмою, пропускали етапи Кубка світу, що завжди викликає підозри у вживанні чогось забороненого. Чи не матимуть українці на Олімпіаді проблем з допінгом?
– Не матимуть, ми не вживаємо нічого забороненого. Але життя є життя. Списки відновлювальних препаратів постійно змінюються. Можна "погоріти" навіть на звичайних ліках, як це трапилося з нашою жіночою веслувальною четвіркою в Афінах-2004. Варто зауважити, що більш ніж половина членів провідних збірних світу – астматики, тому мають право вживати певні ліки. З цим борються, але успіхів наразі небагато. Відстаємо ми й у матеріально-технічному забезпеченні, в сучасних технологіях у фармакології. Але будемо боротися й показувати результати.
– Що потрібно для того, аби Україна, попри те, що не є великою зимовою спортивною державою, на Олімпіадах була з медалями?
– Потрібно створити центр олімпійської підготовки на базі у Тисовці (Львівська обл.), підтягнути спортивні споруди в Чернігові та Сумах. Тоді ми зможемо бути впевненими у своєму майбутньому у біатлоні, лижних гонках, фристайлі. А ось для прогресу хокею, фігурного катання, ковзанярства чи шорт-треку необхідно будувати льодові стадіони, ковзанки. Але, на мою думку, це далека перспектива.
– Хто нестиме прапор України на урочистій церемонії відкриття Олімпади?
– Ми вирішили довірити це право 33-річній киянці Наталії Якушенко, для якої це буде вже третя Олімпіада. Запасний варіант – лижник із Яремчі Роман Лейбюк. Біатлоністів не хочемо залучати до офіційної церемонії, позаяк вони наступного дня вийдуть на старт. А майстри фристайлу прибудуть до Турина пізніше – їх також не буде на церемонії відкриття Ігор.
Зимових олімпіад чиновники
не люблять
– На літню Олімпіаду до Афін вирушила ціла армія українських чиновників, яких (понад 200 осіб) було більше, ніж самих спортсменів. Як з цим буде у Турині?
– Планується, що у нашій делегації буде 10-12 офіційних осіб. Але хіба я можу обізвати "чиновником" віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка, керівника профільного комітету Верховної Ради Катерину Самойлик чи Івана Васюника – першого заступника Глави Секретаріату Президента України, міністра освіти Станіслава Ніколаєнка чи Людмилу Супрун – президента Федерації фігурного катання? Ці люди дуже допомагають спорту.
– А як щодо Зої Кінах – дочки секретаря РНБОУ Анатолія Кінаха чи вашої дружини Людмили Бринзак?..
– Зоя Анатоліївна Кінах працює перекладачем у посольстві. Вона чудово знає італійську мову – вона не відпочиватиме в Турині. А стосовно моєї дружини, то голова НОКу та міністри мають право взяти з собою по одній супроводжуючій особі. Моя дружина поїде до Італії за мій особистий рахунок. Це квота МОКу, а не українських організацій.
– На церемонії відкриття Олімпіади планується присутність перших осіб держави – Президента України Віктора Ющенка, чи в.о. Прем’єр-міністра Юрія Єханурова?
– За інформацією, яку я маю на сьогодні, ні.
– Після безмедального виступу на попередній зимовій Олімпіаді у Солт-Лейк-Сіті тодішнього керівника Держкомспорту Марію Булатову відправили у відставку. Чи хтось персонально відповідатиме за невдачі наших олімпійців у Турині?
– На мою думку, спорт у нас зараз у такому стані, що мало кого хвилює це питання. Наприклад, я за свою посаду не тримаюся і давно готовий її передати. Головне, щоб це був фахівець, а не чийсь друг чи корупціонер...
– З яким настроєм наші спортсмени вирушають до Турина?
– Зробити все можливе для успішного виступу. Дуже сподіваюся, що хтось з представників наших п’яти провідних видів спорту зможе зачепитися за медаль. Ця медаль дуже необхідна нам для того, щоби надалі зимові види спорту мали в Україні належну підтримку. Адже наші спортсмени і тренери постійно працюють, тренуються, витрачають своє здоров’я. Хотілося, щоби задоволеними залишилися й наші уболівальники.
7-02-2006, 15:02
0
2 004