У Німеччині переживає справжній бум нелегальна торгівля екзотичними тваринами, яка стає дедалі більш професійною. Контрабандисти винаходять найнесподіваніші способи переправляння живого товару до країни.
Спеціалісти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) вважають, що міжнародна торгівля тваринами є третім за обсягом видом незаконної торгівлі після зброї і наркотиків.
"Це організована злочинність, йдеться про великі, дуже великі гроші", – вважають у фонді. В усьому світі обіг від контрабанди тваринами становить майже 20 мільярдів доларів щорічно. Так, наприклад, рідкісні дзьобогруді суходільні черепахи коштують на чорному ринку до 30 тис. євро, шимпанзе – до 60 тис. За незаконно ввезених пальмових какаду можна отримати до 10 тис. євро. За деякі види папуг ара просять до 8 тис. євро, а ангольський пітон зі строкатим забарвленням з Намібії обійдеться у 3000 євро. Ціна підпорядкована формулі: чим рідше зустрічається тварина – тим вона дорожча.
Особливо бажаними є єгипетські і мадагаскарські черепахи. У неофіційному чорному списку контрабандних тварин тераріумні тварини, такі, як змії, ящірки, павуки-птахоїди, а також черепахи випереджають екзотичних птахів. Тенденція купувати тварин для тераріуму – це віяння моди.
Для задоволення дивацтв німецьких громадян, які бажають надати своєму житлу екзотичного вигляду, контрабандисти використовують дедалі більш професійні методи. Змій засовують у коробки з-під відеокасет, варанів провозять у ящиках для овочів, черепах – у контейнерах. На початку цього року митники аеропорту у Франкфурті затримали 43-річну жінку, яка на собі перевозила 28 яєць папуг з Бразилії – під грудьми, запакованими у нейлонову панчоху. Такий вид папуг у Німеччині продається по 12500 євро за штуку. За всім цим стояв рецидивіст з Чехії, який відбувся 8 місяцями ув’язнення і штрафом у розмірі 3000 євро. Банди торговців цим не злякаєш. Під час таких ризикованих транспортувань гине до 90% тварин. (Der Standard, переклад Інопреса)