Запланований на четвер робочий візит Президента Віктора Ющенка до Чернівецької області так і не відбувся. Як пояснив на відкритті школи у Мамаївцях заступник керівника секретаріату глави держави Віктор Бондар, причиною відміни візиту стали туман, а також важливі державні справи – бюджетний процес та інше. Область до візиту глави держави підготувалася. Чимало міліціонерів вранці сьомого грудня мерзли на центральних вулицях Чернівців, які (хоча б на один день) очистили від припаркованого транспорту.
Але замість Президента запланованим маршрутом проїхав заступник голови його секретаріату Віктор Бондар, літакові якого туман не завадив сісти у Чернівцях.
Приїзд глави держави на Буковину планувався тричі за останній місяць, але відкладався.
Варто зазначити, що Віктор Ющенко ще жодного разу не приїжджав до нашої області з офіційним візитом – ні як президент, ні як прем’єр-міністр (ним він був у 1999-2001 роках). Щоправда, під час головування в уряді він побував неофіційно у Сторожинецькому районі в одному з туркомплексів. Той візит запам’ятався найбільше тодішньому губернатору Теофілові Бауеру. Бауер-молодший, відвідуючи з Ющенком сауну, впав і зламав руку.
Востаннє ж Віктор Ющенко побував на Буковині перед виборами 2002 року, коли він приїжджав як лідер виборчого блоку "Наша Україна" та у вересні 2003 року на форумі демократичних сил.
За останні два роки ще жодна із найвищих посадових осіб України не ощасливила візитом наш край, окрім екс-спікера Володимира Литвина, котрий приїжджав перед виборами 2006 року. Не приїжджали навіть на представлення губернаторів. Так, Миколу Ткача представляв тодішній віце-прем’єр Роман Безсмертний, а Володимира Куліша не представив ніхто.
Що ж до попереднього президента Леоніда Кучми, лише за свою другу каденцію (1999-2004) він побував на Буковині щонайменше тричі, зустрічаючись тут з президентами Румунії, оглядаючи зсуви у Чернівцях і Костинцях.
Не забувають про Буковину й президенти сусідньої Румунії. Проїздом з Києва минулого року до нас завітав Президент Румунії Траян Бесеску. Бували тут і два інші румунські президенти – Еміл Константинеску та Іон Ілієску, а також екс-король Мігай.