Хокей (із шайбою) (від англ. hockey) – спортивна гра, що полягає у протиборстві двох команд, які, передаючи шайбу ключками, намагаються закинути її у ворота суперника і не пропустити у свої. На майданчику під час гри перебувають по шість гравців (разом із воротарем) у захисному спорядженні. Гра триває 60 хвилин і складається з трьох періодів по 20 хвилин з 15-хвилинними перервами. Заміна гравців необмежена. Спортивні знаряди – хокейна ключка і шайба. Предтечею сучасного хокею з шайбою можна вважати ігри з м’ячем та ключками на льоду в Голландії ще у ХVI столітті.

Під час гри в хокей лід нищиться дуже швидко
– Моє захоплення розпочалося із простого катання на ковзанах, – розповідає Дмитро. – А на ковзани я вперше став, коли відкрився льодовий майданчик. Спочатку, катаючись на ковзанах, я часто падав і набивав синці, але мені ця розвага так подобалася, що я не здавався і, бувало, що катався до другої ночі. Потім спробував грати в хокей і зрозумів, що це ще цікавіше. Тому зараз проводжу багато часу з друзями на тренуваннях, готуючись до аматорських турнірів з хокею з шайбою у лютому. Свою команду назвемо "Льодовий майданчик" – адже саме тут ми тренуємося і саме тут багато із нас вперше зіграли у хокей. Щоправда, усіх правил не дотримуємося – це ж аматорська гра. Для професійного хокею тут умов немає: замалий майданчик (мінімальні розміри для гри в хокей – 56 на 26 метрів, а площа льодового майданчика – 800 метрів), немає високих бортів. Граємо без захисту – на нього у нас не вистачає коштів. Таке спорядження – досить дороге. Навіть ковзани для хокею відрізняються від взуття для масового катання: вони зроблені з цупкішого матеріалу і мають дуже гостре лезо, щоби можна було різко зупинятися, розвертатися. Через це лід після десяти гравців у хокей оббитіший, ніж після 100 прихильників масового катання на ковзанах. Щоби хоч якось уберегтися від травм, запровадили правило не підіймати шайбу в повітря, грати лише на льоду.
Хокеїсти часто сперечаються, тому багато з них – без зубів
Що потрібно для гри в хокей? Дмитро розповів і про це.
– Щоби грати в хокей, треба бути сильним і витривалим, мати гарну фізичну форму, – каже Дмитро. – Швидкість під час гри просто неймовірна, тому часто вже після двох хвилин перебування на майданчику дуже втомлюєшся. Велику роль відіграє і спорядження – воно досить важке і додає кілька зайвих кілограмів, як і ключка. Тому важливо, щоби спеціальний одяг був якомога зручнішим та легким. Мабуть, ви чули, що хокеїсти часто б’ються між собою, через це багато з них – без зубів. У нашій команді такого, на щастя, немає – справа може дійти хіба що до несерйозних сутичок. Тому зуби у нас поки що є всі.
Тим, хто хоче займатися хокеєм, раджу мати захисне спорядження і кваліфікованого тренера. У Чернівцях такого поки що немає. У майбутньому ми хочемо запросити тренера із Калуша – це найближче місце, де можна знайти професіонала з цього виду спорту. Щодо популярності хокею у Чернівцях, можу сказати, що вона зростає. Можливо, колись у Чернівцях таки зведуть льодовий палац, і тоді в хокей професійно гратимуть усі охочі.
ДО ТЕМИ
Запис для гри в хокей триває у льодовому майданчику до першого лютого. Приймаються лише командні заявки. Година гри в хокей коштує 200 гривень.