RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Перший серед буковинців віце-президент Професійної футбольної ліги України – віце-президент ФК "Буковина" Валерій Королянчук вважає, що в другій лізі не місце клубам, які не вміють самостійно, за підтримки місцевої влади, заробляти на своє існування і не спроможні підтвердити наявність мінімального гарантованого бюджету на суму понад мільйон гривень на сезон для забезпечення існування команди та участі в змаганнях. Крім цього, Валерій Королянчук офіційно заявив про необхідність підвищення гонорарів суддям в комплексі із введенням жорсткіших методів покарання за помилки і особливо за упередженість. Ці та інші інціативи Валерій Степанович озвучив на засіданні ради ІІ ліги ПФЛ України, на якому він головував.
По приїзді додому буковинський "легіонер" у складі керівництва ПФЛ погодився прокоментувати ухвалені рішення.
"Якщо хлопець потрапив до команди майстрів, це вже професіонал"
– Президент ПФЛ Равиль Сафіуллін озвучив пропозицію щодо можливого створення напівпрофесійної (перехідної) ліги, введення статусу напівпрофесійного футбольного клубу, а також статусу футболіста-стажера. Як ви оцінюєте ці ідеї?
– Вважаю, що зараз створення напівпрофесійної ліги неможливе. Є ПФЛ і є аматорська ліга. Якщо команди ІІ ліги не відповідають умовам атестації згідно з регламентом, вони автоматично переводяться до аматорської ліги. Не розумію я і що таке футболіст-стажер. Стажером може бути водій, токар і т.д. Якщо хлопець потрапив до команди майстрів, це вже професіонал, не потрапив – аматор.
– Можливо, це стосується ідеї створення напівпрофесійної ІІ ліги, в якій могли би брати участь створені, приміром, на базі вузів команди? Адже ІІ ліга мала би виступати "трампліном" для зльоту вище – у справжні професіонали.
– Для студентських команд є студентська ліга. Футболісти віком до 21 року можуть грати і в команді майстрів, і в студентській команді. Не варто змішувати студентський і професійний футбол. Хоча крапку в цьому питанні ще не поставлено. На засіданні ради вирішили створити робочу групу, яку я очолюю, для додаткового вивчення цього питання. Наприкінці січня зустрінемося ще раз і обговоримо цю пропозицію, а до 15 квітня маємо запропонувати якесь рішення. До речі, до робочої групи в складі 17 осіб входить ще один наш земляк – екс-чернівчанин Ігор Ярменчук, який в минулому був відомим арбітром.
"Якщо немає інфраструктури, таким командам – місце
в аматорській лізі"
– Згідно з одним із рішень ради ІІ ліги, низці команд, в тому числі "Буковині", необхідно "усунути недоліки процедури атестації сезону 2006/07 рр.". Про які саме недоліки йдеться?
– Про це вже немає сенсу говорити. У нас були певні недоліки, але ми вже, слава Богу, усунули їх.
– Мабуть, загрозливою для багатьох команд є фраза "вважати сезон 2007/08 останнім для професіональних клубів ІІ ліги, які не вносять позитивних суттєвих змін для виконання критеріїв Положення про атестацію футбольних клубів України"?
– Атестацію клубів тепер здійснюють жорстко. І якщо клуби не відповідають визначеним критеріям, якщо немає інфраструктури, поля, роздягалень, кабінету, тоді про що можна говорити? Таким командам – місце в аматорській лізі. Хто не зможе забезпечити ці умови, буде позбавлений статусу команд ІІ ліги. Над "Буковиною" така небезпека наразі не нависає, бо ця команда відповідає всім ключовим вимогам.
– Натомість керівникам окремих клубів, в тому числі й "Буковини", рекомендували звернути увагу на "неприпустимість відсутності у тренерів клубу відповідних атестатів Центру ліцензування ФФУ".
– Зауваження були доречними. Але ми їх врахували і зробили відповідні висновки. На сьогодні головний тренер Віктор Мглинець вчиться в Центрі ліцензування і незабаром має отримати необхідну ліцензію.
– А інші тренери в командах майстрів теж повинні мати такі ліцензії?
– Так, це стосується всіх тренерів, які працюють в клубах ІІ ліги (і вищих ліг, зрозуміло). Ліцензії повинні мати також дитячі тренери, які працюють у спортшколах. І дуже приємно, що в Києві відзначили чернівецьку СДЮСШ з футболу міськспортуправління, яка цими днями святкувала своє 10-ліття, де всі тренери мають ліцензії.
"У ІІ лізі арбітр в полі отримуватиме
250 у.о., асистенти – по 125 у.о."
– З вашого подання збільшаться гонорари суддям в ІІ лізі. Чи не сприйняли ваші колеги по раді цю пропозицію як спробу побічно добитися симпатій арбітрів до рідної "Буковини"?
– На робочій групі я спілкувався з членами ради ІІ ліги, і переговори були дуже важкими. Чомусь вони ставляться до суддів без особливих симпатій (сміється – авт.). Причому не лише представники клубів ІІ ліги. Звісно, суддівські помилки були і будуть. Помиляються всі, і не лише судді. Футболісти за гру роблять значно більше помилок. Але крайніми завжди вважають арбітрів. Їх робота завжди розглядається "під мікроскопом". Я без вагань підтримав пропозицію ФФУ щодо підвищення гонорарів. Якщо це рішення затвердить Центральна рада ПФЛ, з початком сезону 2008/2009 у ІІ лізі арбітр в полі отримуватиме 250 у.о., асистенти – по 125 у.о., делегат ФФУ – 125 у.о. і резервний арбітр – 25 у.о. Але й вимагати з суддів будуть суворіше. У разі отримання оцінки від 6,9 до 6 балів (себто "задовільно") арбітри отримають лише 50% від передбаченого гонорару, якщо ж оцінка коливатиметься в межах 5,9-5 балів (незадовільно) – з винуватців стягнуть 75% гонорару. Ми робитимемо все для того, аби звести до мінімуму упередженість у суддівсті. Тут солідарні і ПФЛ, і ФФУ. Є експертна комісія, і будь-який клуб може подати обгрунтований і підтверджений відеоматеріалами протест. Якщо будуть доведені серйозні помилки суддів, а тим більше з ознаками упередженості, застосовуватимуться дуже серйозні санкції.
– Таким чином сподіваєтеся зменшити "корупцію" в суддівстві?
– Саме для цього, на мою думку, і треба підвищити офіційні гонорари. Але, повторююся, і відповідно вимагати з них.
– Ви також були основним доповідачем щодо питання щодо встановлення мінімального гарантованого розміру бюджету професійного футбольного клубу ІІ ліги. Про що йдеться?
– Це ті кошти, які дають можливість забезпечити існування та участь клубів у ІІ лізі (зарплата, проживання, харчування, виїзд на матчі, оплата за арбітраж, заявочний внесок тощо). Всі клуби ІІ ліги подали ПФЛ свої середні кошториси. Тепер робоча група, яку я очолюю, повинна все це вивчити і підготувати Центральній раді ПФЛ та виконкому ФФУ пропозиції щодо розміру мінімального гарантованого кошторису, без якого команди не будуть допускатися до участі в ІІ лізі.
– Про яку суму йдеться?
– Сьогодні ще рано називати точні цифри, але йдеться про суму понад мільйон гривень.
"Футбольні клуби як громадські організації – це вчорашній день"
– На вашу думку, клуби ІІ ліги можуть самостійно формувати свої бюджети?
– Футбольні клуби як громадські організації (а це практично всі команди ІІ ліги, в тому числі й "Буковина") – це вже вчорашній день. Гадаю, сьогодні клуби ІІ ліги, не кажучи вже про І і вищу ліги, повинні заробляти самі кошти, звісно, за допомогою місцевої влади. Треба відкривати акціонерні товариства, які зможуть займатися виробничою або комерційною діяльністю, за рахунок якої в основному і повинні жити клуби. Треба робити все для того, щоби на трибунах були не кілька сотень, а багато тисяч вболівальників.
Редактор: admin
25-12-2007, 13:29
Коментарів 0 Переглядів 1 822

Теги -
Через погодні умови посівна кампанія цього року почалася раніше
Деякі монети датовані V ст. до н.е. – IV ст. н.е
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.