
Щоби стати справжнім байкером, Олександр Машуля понад два роки самостійно збирав мотоцикл, який тепер виглядає не гіршим за фірмові марки. І вже шість років байкерство – це його стиль життя.
На мотоциклі фара від комбайна
– Кілька років тому я купив старий мотоцикл з коляскою, а потім в одному з журналів побачив байкерів. Мені дуже сподобався їхній стиль. Купив собі шкіряну куртку – "косуху", козаки, бандану і час від часу їздив містом. Мене побачили наші чернівецькі байкери і запропонували до них приєднатися. Я, звісно, без вагань погодився, – згадує Олександр.
Як у справжнього байкера, в Олександра з’явився азарт їздити на більш сучасному мотоциклі, але грошей, щоби придбати "фірмач" за 5000 доларів, не було. Тому взявся зробити його сам.
– Протягом двох років я сам склав два мотоцикли – "чопери", – розповідає Олександр. – Щоправда, вони все одно виявилися недешевими. В один мотоцикл вклав не менше двох тисяч доларів. Коли розпочав це робити, донька Юля сказала, що їстимемо лише картоплю, а мотоцикл у нас буде найкращий. Отож, щодня приходив після роботи і до півночі пропадав у гаражі. Робота тривала і влітку, і взимку. Юля у гараж приносила їсти.
Збирав "чопери" з найрізноманітніших деталей і мотоциклів, і машин, а центральна фара на одному з них – з комбайна. Результат перевершив усі мої сподівання. Чорний "чопер" і трифарний зелений – стали одними з найкращих у місті. Коли чорний мотоцикл довелося продати, пережив це дуже важко, а донька навіть плакала.
Тепер Олександр запевняє, що свій трифарний зелений мотоцикл не проміняє на жоден автомобіль. Тому й відмовився від обміну, коли замість мотоцикла пропонували "Жигулі" шостої моделі. Адже їзда на машині – це зовсім не екстремальні відчуття. А ось коли їдеш на мотоциклі зі швидкістю 130 кілометрів на годину!
Серед байкерів
є і пекарі, і банкіри
У Чернівцях є понад 40 байкерів. Байкери – люди неформальні, і вони це визнають. Мотоцикли, шкіряний одяг – це хобі, бо у житті серед них є і пекарі, і ювеліри, і навіть банкіри. Окрім стильного одягу, у них ще й свій стиль життя.
– Закон байкера – це обов’язково вдень випити пива, любити групу "Арію" і їхню пісню "Я свободен", яка вважається гімном байкерів, – каже Олександр. – А ще від байкера повинно пахнути шкірою, пивом, бензином, димом мотоцикла. А один з найважливіших атрибутів – борода. Також вважається, що чим більше на байкерові заліза (ланцюгів, браслетів тощо) і шкіри, тим він крутіший.
Під час колективних виїздів у кожного байкера повинна бути стюардеса, і це не просто дівчина, яка сидить позаду, вона повинна вправно утримуватися на поворотах.
– У нас також є свої пам’ятні дати. Два роки тому у Львові фура врізалася у колону байкерів і загинуло кілька людей, тому 23-24 липня всі українські байкери відзначають День пам’яті байкерів, – розповідає Олександр. – Щороку намагаємося виїхати десь за місто. Наприклад, минулого року влаштували байк-шоу на аеродромі неподалік від Косова. Зібралися не лише українці, а навіть поляки, німці. Іноземці приїхали на фірмових мотоциклах за шалені гроші, а задивлялися на наші і не могли зрозуміти, якої вони фірми і що це за винаходи.
Буває, що байкери супроводжують весільні ескорти
Чернівчани до байкерів ставляться неоднозначно. Старші, зазвичай, критикують, а молоді подобаються гарні мотоцикли і люди у шкіряному одязі.
– Байкери – це зазвичай нічні люди, які люблять проїхатися нічними вулицями, – запевняє Олександр. – Іноді виникають проблеми, що ми заважаємо спати, не раз чули на свою адресу лайку, навіть яйцями якось у нас кидали. Але щойно виникає конфлікт, намагаємося його не загострювати.
Остання мода у чернівчан – супроводження весільних ескортів. Виглядає дуже ефектно, коли поруч із розкішним весільним авто їде колона байкерів. Але байкерів можна побачити не лише вночі і на весіллях. На початку квітня, коли розпочинається сезон, вони обов’язково проїжджають колоною по місту, так само з’являються вони колоною і на День міста.
Олександр запевняє, що, відколи він на мотоциклі, його життя кардинально змінилося.
– Найприкріша пора для мене – осінь-зима, коли "байк" потрібно ставити у гараж, а найкраща – весна і початок нашого сезону, – запевняє Олександр. – І незважаючи на те, що у мене вже сивина, я відчуваю себе молодим. А про мотоцикл забуду тоді, коли не зможу на нього сісти.
Автор: admin
Рейтинг:
(голосів: 1)
9-09-2006, 19:19

0

1900
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
«Потяг на Чернівці»: активісти об’єднались у рух задля ...
Жителі Мамаївців готують черговий «тарифний» протест че ...
Ополонок не буде: у Чернівцях через локдаун скасували ...
Ополонок не буде: у Чернівцях через локдаун скасували ...
Чому доставка газу на Буковині така дорога
Чому доставка газу на Буковині така дорога