Лише на пологах чоловіки розуміють жіночу долю

---
4 438
0
До кінця 2006 року не менше 50% усіх жінок у чернівецьких пологових будинках народжуватимуть у присутності чоловіків або інших своїх родичів чи знайомих.
Якщо жінка під час пологів не одна, то використовують менше медикаментозних втручань, стверджує обласний гінеколог Лівія Нікіфор. Річ у тім, що під час пологів високий фактор страху, жінка весь час чекає болю і це посилює його. Але якщо жінка бачить поряд рідну людину, яка її підтримує, вона спокійна, і фактор страху та больові відчуття зменшуються.
Чоловіки допомагають, засинають
і непритомніють
– Перші сімейні пологи ми почали запроваджувати десь 1998 року. Тоді на це зважувалися чоловіки-медики, які були підготовлені, – каже Лівія Нікіфор. – А більш поширеними сімейні пологи стали нинішнього року – на початку їх було 5-10%, а до кінця року їх у чернівецьких пологових будинках, сподіваюся, буде не менше 50%. Тепер лікарі схиляються до того, що сімейні пологи – це нормальний процес, і їх повинно бути більше.
Лівія Василівна зізнається, що спочатку неоднозначно ставилася до сімейних пологів, бо у такому випадку кожна дія лікаря аналізується сторонньою людиною. Але потім зрозуміла, що цього не варто боятися, бо людина, яка є поряд з вагітною жінкою, – союзник і помічник.
– У моїй практиці першим на пологах був віруючий чоловік, – розповідає пані Лівія. – Особливої підготовки для чоловіків тоді не було, але він так самостійно підготувався, що навіть сам пропонував стежити за серцебиттям дружини на апараті, робити разом з нею спеціальні вправи. Пологи чудово закінчилися.
Також запам’ятався мені чоловік, який прийшов на пологи, вже маючи певну практику. Перші пологи він приймав у Німеччині. Коли віз людей до Португалії, вагітна жінка їхала до чоловіка. У Німеччині у неї почалися перейми, і він зумів прийняти пологи. Тож на пологи дружини вже йшов без вагань.
А під час одних сімейних пологів чоловік просто заснув. Чоловік та дружина були комп’ютерниками, і перед пологами обоє усю ніч працювали на комп’ютері. Коли жінка потрапила у пологовий зал, чоловік, доки тривали перейми, заснув. Ми відправили його додому спати, а коли він повернувся, то дружина вже народила.
Хоча, звісно, були і такі випадки, що лікарі не знали, кому під час пологів першому допомагати – жінці чи чоловікові. Деякі чоловіки непритомніли чи просто втікали з пологів. Тому з кожним спілкуємося і оцінюємо, чи зможе він психологічно це витримати – не кожен так любить і такий терплячий.
"Я ніколи не думав, що так важко
моїй дружині"
Пологів боятися не варто, стверджують лікарі. Якщо раптом під час них стаються певні ускладнення, тоді чоловік чекає у передопераційній кімнаті і все одно буде першим, хто потримає на руках дитину. Татові навіть пропонують перерізати пуповину немовляті. Тож дитина одразу після народження контактує з людьми, які мають ту мікрофлору, що є вдома. Є у цьому і позитивні психологічні моменти – з перших хвилин життя дитина відчуває, що вона оточена любов’ю обох батьків.
– Я, до речі, помітила таку тенденцію, що чоловіки тепер пишаються тим, що були на пологах разом з дружиною, навіть вихваляються один перед одним, – запевняє Лівія Василівна. – На пологи чоловіки йдуть зазвичай мовчки, переживають, а виходять звідти зі словами "Я ніколи не думав, що так важко моїй дружині".
Під час пологів чоловіки говорять багато слів кохання, іноді лікарі навіть дивуються. А ще дають пити, роблять масаж, дихальну гімнастику – одне слово, підтримують серйозно.
А загалом чоловік, який пройшов пологи, зовсім інакше ставиться до своєї дружини. Він починає розуміти, що таке жіноча доля. Тому добрий чоловік зобов’язаний бути разом з дружиною під час пологів.


Корисно знати
Для сімейних пологів жінка може вибрати, з ким вона хоче перебувати під час народження дитини. Це може бути мама, сестра, подруга чи чоловік.
Якщо жінка хоче, щоби пологи були сімейними або партнерськими, для цього достатньо у жіночій консультації написати заяву. Тоді протягом вагітності дружини чоловік має можливість з допомогою різних фільмів про сімейні пологи та занять підготуватися. Додаткових благодійних внесків для цього не потрібно.


Враження
Олеся та Олег Якимчуки
(народилася донька Яна)
Олег: "Я думав, що пологи – це набагато страшніше. Насправді ж там ніколи думати про себе, ніколи боятися, адже потрібно підтримувати дружину. Ми були у пологовому залі шість годин – разом дихали, дружина тримала мене за руку. Коли дитина народилася, одразу мав можливість її потримати. Дуже приємно, що свою донечку я побачив першим. Гадаю, що спільні пологи потрібні, бо для жінки це важливо".
Олеся: "Коли жінки не погоджуються йти з чоловіками на пологи, мабуть, вони просто бояться за чоловіків. Коли я завагітніла, одразу думала про спільні пологи. А мене всі відраджували. Ми довго над цим розмірковували, але можу сказати, що підтримка справді є. Біль, звісно, не минає, та підсвідомо відчуваєш, що чоловік поруч. Я навіть не очікувала, що мій чоловік так позитивно на це реагуватиме. Якщо буде друга дитина, обов’язково народжуватимемо знову разом".


Олена та Сергій Філіпчуки (народився син Микита)
Сергій: "Дитина для нас була дуже бажаною. Про спільні пологи думали не одразу, але коли лікар розповів про таку можливість, погодився, і якихось сумнівів не було. З дружиною домовилися: якщо буде страшно – одразу вийду. Виявилося, що все нормально. Я насамперед заспокоював Олену. А коли запропонували перерізати пуповину дитині, не злякався, бо знав, що найважче уже позаду. Для жінки це підтримка, але чи бути разом під час пологів подружжя повинно вирішувати спільно і не боятися". n


Олена: "Про те, що чоловік буде присутнім на пологах, ми домовилися одразу. Це наша друга дитина, але на перших пологах чоловік не був.
Присутність чоловіка мені допомогла. Тепер у пологовому залі є спеціальні м’ячі, можна вставати, ходити, сидіти, увімкнути улюблену музику. Ми, наприклад, увімкнули FM-радіо. А протягом переймів чоловік гладив мені спину, розмовляв зі мною. Коли народився син, чоловік навіть пуповину йому перерізав. Разом у пологовому залі ми пробули майже чотири години. Присутність чоловіка, звісно, не знімає болю, але нервове напруження зменшується".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують