
При сильних ангінах та запущених бронхітах рекомендується натерти капусту та качан на тертці, прикласти кашу до ділянки горла та бронхів, закріпити компресним папером і добре обмотати бавовняною хусткою чи махровим рушником. Тримати не менше години. Вже після однієї процедури можна відчути полегшення та розслаблювальну дію капустяного компресу.
А загалом листя білокачанної капусти має багато цілющих властивостей. Вони здатні заліковувати майже всі пошкодження шкіри: забій, опіки, гнійні виразки, синці, порізи. Але, прикладаючи капусту на відкриті рани, необхідно продезінфікувати її, ошпаривши листя окропом. Потім капустяні листки витирають насухо, тому що майже всі вітаміни, які містяться у капусті, водорозчинні, і їх не варто тримати в окропі довго.
Ефективним способом боротьби з ангіною та болем у горлі є капустянобуряковий сік із оцтом. Потрібно натерти на дрібній тертці капусту і буряк. У склянку отриманої маси додати столову ложку 6-відсоткового оцту і настояти у темному місці не менше двох годин. Потім відтиснути сік і полоскати ним горло по столовій ложці тричі на день вживати цей сік внутрішньо, попередньо розвівши його у пропорціях: одна частина соку на одну частину теплої води.