До шлюбного договору вносять фінансові зобов’язання

---
3 482
0
Хіба можна думати про шлюбний договір, коли безмежно любиш людину і ви готуєтеся до весілля? Ця "західна штучка" у багатьох українців викликає здивування, вважається більше екзотикою, ніж життєвою необхідністю.
За даними психологів, укладати шлюбний договір більше схильні іноземці, які одружуються з українцями, заможні, які вже до шлюбу мають певне майно, а також бізнесмени, які звикли обговорювати будь-які ризики. Наприклад, до шлюбного договору вносять пункт про те, що після розлучення підприємство, яке належить чоловікові, а також прибутки від нього, не можуть бути поділеними, а автоматично переходять до нього. Детально розписують, хто за що платить, і навіть вносять пункт про те, що чоловік зобов’язаний регулярно виплачувати дружині певну суму "на косметику".
Фахівці вважають, що українці ще "не доросли" до осмислення шлюбного договору. Ми просто інакше виховані. Адже з покоління в покоління в нас прийнято, щоби батьки опікувалися дітьми тривалий час. Вони забезпечують усім своїх дітей, і тоді, коли вони вже одружені. За таких сімейних традицій шлюбний договір просто не укладають. Наприклад, за минулий рік в області було укладено лише один шлюбний договір.
Валентина РУСНАК, начальник відділу нотаріату Головного управління юстиції в області:
– Укладання шлюбного договору актуальне і тоді, коли до того, як люди поєднують долі, у кожного з них вже є нажите майно, і тоді, коли його немає. Оскільки рано чи пізно виникають спірні майнові питання, то краще, коли це буде обумовлено у письмовому вигляді і нотаріально затверджено. Нині законом дозволяється укладати шлюбний договір як до реєстарції шлюбу, так і після цього. Цей документ регулює майнові відносини між подружжям, визначає їхні майнові права та обов’язки. Важливо знати, що шлюбний договір дає право користуватися майном, житлом, але не підтверджує права власності на нього. Підтвердженням права власності може бути лише заповіт, угода купівлі-продажу, дарування тощо.
Ще раз хочу наголосити, шлюбний договір регулює лише майнові питання, а особисті стосунки між собою, дітьми тощо, цей документ не може регулювати. Однак сімейні стосунки і між подружжям, і стосовно дітей регулюється чинним законодавством. Тому по консультацію про свої сімейні права та дітей варто звертатися до юристів.


до теми


Укладати шлюбний договір чи ні?
Фахівці дослідили, що більшість чоловіків із середнім достатком не хочуть укладати шлюбний договір. З одного боку, глибоко у чоловічій підсвідомості закладено переконання, що майнові питання вирішує лише він, а з іншого – вони менше, ніж жінки думають про завтрашній день, зокрема майбутнє своїх дітей. Жінки ж просто не хочуть втягувати у внутрішні сімейні стосунки третю особу – тобто нотаріуса.
Існує дві протилежні думки, щодо ролі шлюбного договору в стосунках подружжя. Згідно з однією, сам факт укладання шлюбного договору налаштовує подружжя на те, що розлучення неминуче. А згідно з іншою, правильно складений шлюбний договір може зміцнити сім’ю. Мовляв, цей документ виступає стимулом для збереження сім’ї, оскільки порушення якогось пункту тягне за собою майнові, фінансові збитки. Тому подружжя не зацікавлене розлучатися.


а як у них…


- Клаудіа Шиффер перед весіллям з Тімом Джеффі, знаючи про його марнотратство, внесла до шлюбного договору пункт про те, що її чоловік може витрачати лише ті гроші, які заробить він сам. Тім, який часто позичав у Клаудії гроші, не захотів такого договору і розірвав заручини.


- Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс уклали договір, згідно з яким Кетрін після розлучення отримуватиме від чоловіка щорічно за кожен прожитий спільно рік по одному мільйону доларів (хоча наречена наполягала на трьох мільйонах). Якщо Майкл зрадить дружину, то він заплатить п’ять мільйонів доларів. Також Кетрін внесла до договору пункт про те, що всі весільні подарунки після розлучення залишаться чоловікові.


- Барбра Стрейзанд і Джеймс Бролін підписали договір, згідно з яким Джеймс після розлучення отримає один мільйон доларів плюс 32 тисячі щорічно. Якщо шлюб триватиме понад 10 років, одноразова допомога зросте до 10 мільйонів доларів.


Витяги
із Сімейного кодексу України про шлюбний договір
- Ст. 93.
Шлюбним договором можуть бути визначені майнові права та обов’язки подружжя як батьків.
Шлюбний договір не може зменшувати обсягу прав дитини,…а також ставити одного із подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.
- Ст. 94
Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
- Ст. 95
Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набуває чинності у день реєстрації шлюбу.
Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.
- Ст. 96
У шлюбному договорі може бути встановлено чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
- Ст. 97
У шлюбному договорі може бути визначене майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім’ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу.
- Ст. 99
Якщо у шлюбному договорі визначено умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов’язку за договором аліменти можуть стягнутися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
- Ст.102
На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду…

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують