У кожному дворі – по трактору

---
2 676
0
Про Топорівці Новоселицького району ходить бувальщина-анекдот: нібито у селі стільки тракторів, що у далекому Китаї директор фірми-посередника з продажу тракторів усіх запитує: "Скажіть, де на карті те місце – Топорівці, куди ми відправили більше тракторів, ніж до усіх країн пострадянського простору, разом узятих?"
Однак це не анекдот, а щира правда. Кореспондент "МБ" провів у селі декілька годин і може підтвердити: тутешні мешканці пересуваються винятково на тракторах. Лише за 10 хвилин у центрі села повз нас промчали із веселим китайським гуркотом вісім тракторів: декілька – захисного кольору із ієрогліфами на капоті, пара червоних із сидінням "під леопарда" і два темно-сині кругленькі із дизайном, як у "Мерседеса-очкарика".
– Наші люди займаються садівництвом споконвіку, – пояснює секретар сільської ради Ольга АНАСІЙЧУК. – Вирощують яблука, груші. Дуже працьовиті люди, тому й заможні, можуть собі дозволити придбати техніку для роботи.
Газифіковане село ще 1994 року, майже у кожній хаті – ванна, гаряча і холодна вода. Тому й на заробітках у нас усього декілька сотень осіб із 4,6 тисячі населення.
Є ще одна особливість у цьому селі: рідко хто розлучається, бо вважається, що це – сором.
– Жінки і чоловіки змиряються з тим, що є, – розповідає Ольга Анасійчук. – У сусідніх селах молодь часто розбігається після весілля, а у нас – ні. Можливо, через те, що весілля у Топорівцях гуляють за півроку, а то й більше після заручин – традиція.
Як розповіла секретар сільської ради, місцеві дівчата виходять заміж переважно за топорівських хлопців. Воно й зрозуміло: у селі чоловік, який пиячить, – рідкість.
– За радянських часів працювала комісія з боротьби з пияцтвом, і районний нарколог завжди зазначав, що п’яниць у нас дуже мало, – каже вона. – Чоловіки п’ють, коли у них немає майбутнього, економічна криза, а коли у них є робота й упевненість – навіщо? У Топорівцях було декілька випадків, коли після того, як жінки поїхали до Італії, почали заробляти гроші, їхні чоловіки, які до того полюбляли заглядати до чарки, стали газдами – купили трактор. А у нас якщо має особа трактор – це вже якийсь рівень.
– Є у Топорівцях традиція, яку рідко де зустрінеш – наречений їде за молодою на коні.
У день весілля молодята разом йдуть до РАЦСу, вінчаються, а потім розходяться по домівках – весілля відбувається окремо у молодої, окремо – у молодого.
Ще 10 років тому на весіллі гуляли зазвичай 500 пар. Нині ж відзначають цю дату по-сучасному – у ресторані, відповідно й гостей менше.
Мешканці Топорівців розповіли, що погуляти на весіллях люблять. "Щоправда, часом на весіллях сидимо і куняємо від втоми, – зізналася жінка. – Робота…"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: