поради

---
1 597
0
З наближенням весни чимало селян прагнуть придбати собі гарну дійну корову. Що потрібно знати, щоби не помилитися у виборі худобини, ми попросили розповісти лікаря ветеринарної медицини Володимира Кравчука.
– Огляд корови слід розпочинати з голови, – радить пан Володимир. – Голова молочної корови – легка, довга, особливо її лицьова частина – вузька, тонка і ніжна, кістки голови виділяються; рот –великий, губи – тонкі і рухливі, більш сухі; зуби – здорові, широкі; очі – великі і відкриті; вуха – трохи прозорі, погано оброслі зверху.
- Роги повинні бути тонкі, добре сформовані і поставлені. За кільцями на рогах можна визначити вік корови, а також, чи була вона ялова, чи було у неї дострокове припинення тільності. Шия у молочної корови – тонка, довга з невеликим підгрудком, з’єднання голови з шиєю різко виражене.
- Ознакою доброї молочної корови є глибока і широка грудна клітка, а також великий проміжок між ребрами, які мають бути тонкі, короткі, округлі. Живіт у корови повинен бути великим, бочкоподібної форми, а не звисати. Хвіст повинен бути довгим, поступово звужуватись донизу і мати на кінці великий пучок волосся.
- Слід також дослідити шкіру у трьох місцях: біля кореня хвоста, на останньому ребрі, на вимені. Це дає змогу визначити не тільки властивості шкіри, а й наявність підшкірного жирового шару. Шкіра доброї молочної корови тонка, легко відтягується та збирається у складки, шерсть – коротка, рідка і блискуча.
- Вим’я доброї молочної корови вкрите сіткою вен. Чим сітка густіша і видиміша, тим імовірніше можна говорити про велику молочність. Найкращим вважається залозисте вим’я, вгорі щільне, а внизу – над дійками – м’ясисте, велике перед доїнням і яке значно зменшується в об’ємі після доїння. Якщо після доїння вим’я не зменшується, це означає, що воно містить багато сполучної тканини, а тому така корова дає мало молока. Однією з ознак молочності є величина дійок. Найкраще, коли вони розташовані у вигляді квадрату.
- У народі є такий вираз, як "молочна жила". Їх є дві: ліва і права. Отвори, через які вони проникають у черевну порожнину, називаються молочними колодязями, і чим вони ширші, тим краще, тому що більше розвинені вени. Розвиток молочних жил є доброю ознакою молочності. Чим молочніша корова,тим вони сильніше розвинуті. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.