Сейшели – для закоханих і любителів дикої природи

---
2 602
0
– Сейшельські острови – це відпочинок від метушні, там ніхто нікуди не поспішає. Справжній рай для закоханих, оскільки їм ніхто не заважає присвятити час лише одне одному, – розповідає 26-річна чернівчанка Тетяна ОЛІЄВСЬКА, яка повернулася з островів місяць тому, але враження зберігає, ніби щойно зійшла з трапа літака.
Остів Мае, на якому Тетяна жила 40 днів на запрошення друзів, – центр Сейшельських островів, тут розташовані столиця острівної держави Вікторія та аеропорт. Переліт до райського куточка з України важкий – приблизно 10 годин з пересадкою в Дубаї або Парижі.
– Коли ми підлітали до Сейшел, острови здалися такими маленькими, що виникло запитання: як там поміститься літак? – сміється Тетяна.
На островах – безвізовий режим, процедура оформлення документів у міжнародному аеропорту займає кілька хвилин.
– Не варто залишати в багажі цінні речі, бо дорогою валізи можуть затриматися чи загубитися, – радить дівчина. – Загалом все, що потрібно на Сейшелах, – це зручні міцні шльопанці, футболка, шорти та сонцезахисний крем.
Готелі і ресторани – одні з найдорожчих
Оплата за готелі та рахунки в ресторанах Сейшелів серед "найкругліших" у світі. Як вважає Тетяна, тижня перебування на островах вистачає, а тому відпочинковий кошторис повинен становити щонайменше 2000 доларів (проживання плюс авіапереліт).
Оскільки архітектури на Сейшелах – жодної, креолці (місцеві аборигени) свято бережуть те, що є, – природу.
– Вони навіть виміряли найвищу пальму і вище за неї зводити будинки не дозволяють. Є один чотириповерховий готель, але він біля океану.
Всі пляжі в острівній державі – муніципальні і безкоштовні, незалежно в якому з готелів мешкає турист. Більше того, за лежак і парасолю теж платити не треба.
– Країна дуже залежить від постачальників. Нині щось не завезли і все – на цілому острові немає. Рибні страви дуже смачні, хоча я не гурман, але від риби в білому вині була в захопленні, – ділиться враженнями від місцевої кухні Тетяна. – М’ясо акули, як на мене, взагалі немає смаку. А мідій можна назбирати на пляжі – їх хвилями постійно викидає на берег – і приготувати вдома. Смачні місцеві банани і манго. Саме дерево манго дуже цікаве – половина дерева цвіте, на другій половині вже є плоди, потім навпаки. Місцеві сливи та яблука, мов з вати. На Сейшелах дуже багато різних кокосів, одне дерево дає приблизно 80 горіхів на рік. Решту продуктів привозять.
Національна валюта – сейшельська рупія, на купюрах зображені не президенти, а дельфіни, черепашки та інші представники флори і фауни. В ресторанах при готелях прийнято розраховуватися в доларах, а обідати в місті вигідніше за рупії.
Романтичними стосунками краще
не зловживати
На Сейшельських островах ніколи не буває надто спекотно чи надто холодно. Найсприятливіший час для дайвінгу квітень-травень і вересень-жовтень.
Перед поїздкою на Сейшельські острови щеплення робити непотрібно, небезпеки підчепити щось екзотичне там немає. Все значно банальніше – можна привезти ВІЛ. Хоча тутешня природа й сприяє романтичним стосункам, краще не зловживати. СНІД, на жаль, до райського куточка вже завезли.
Крім того, як розповідає Тетяна, на Сейшелах багато растаманів, які живуть за своєю філософією, нічого й нікого не визнають, вживають та розповсюджують наркотики. До них краще не потрапляти, бо затягують так, що жертва віддає все. Растамани ніколи не голяться, не стрижуться, не миються. В їхніх зачісках навіть може звити гніздо пташка.
Аборигени привітні
та дружні
– Креолці дуже привітні і дружні. Вони завжди посміхаються, вітаються англійською мовою, запитують, як справи. Якщо бачать, що хтось йде попри дорогу, завжди зупиняться, щоби підвезти. І це не коштує грошей.
– Стосунки між чоловіками й жінками на Сейшелах не стабільні. Більшість дітей народжуються поза шлюбом.
З кокосів роблять
і прикраси, і посуд
– Спочатку дуже здивувалася, коли побачила, як купаються діти, а між ними плавають маленькі акули. Навіть запитувала, що неподалік, мабуть, є і дорослі акули. Мені відповіли, що багато років тому один чоловік вийшов на човні в океан, почався шторм, він поранився й упав у воду, де на нього й напала акула. Більше нещасних випадків не було.
На острові Праслін росте кокосовий горіх під назвою "коко-де-мер". Це національна гордість креольців, вага горіха може сягати понад 30 кілограмів. Про сейшельську гордість Тетяна довідалася ще в аеропорту, коли побачила штамп у паспорті у вигляді горіха. Кокос особливий, природі забаглося створити його у вигляді жіночих стегон з усіма анатомічними подробицями. Не менш цікавий і цвіт дерева: вигляд наштовхує на роздуми про деякі деталі вже чоловічої анатомії.
Для Сейшел "коко-де-мер" – основний продукт експорту. Як сувенір його можна придбати від 140 доларів. Це офіційно. На чорному ринку дешевше, проте без печатки і сертифіката кокос вивезти з островів не дадуть.


ГЕОГРАФІЯ
До Сейшельського архіпелагу входять 115 островів, розташованих в Індійському океані північніше острова Мадагаскар. Найбільший острів Мае – завдовжки 27 кілометрів, завширшки – вісім. Тут розташована столиця країни Вікторія та міжнародний аеропорт.
КЛІМАТ
Тропічний. Температура повітря 27-29 градусів тепла весь рік.
МОВА
Англійська, французька, креольська.
ГРОШІ
Сейшельська рупія. У банку за долар дають вісім рупій, з рук – 10. Проте останнє заборонено законодавством.
ТУР
Від 1000 доларів за тиждень без вартості авіаперевезення.
ТРАНСПОРТ
Літак з Києва з пересадкою в Дубаї або Парижі. Від 1100 доларів в обидва боки.
ВІЗА
Безвізовий режим. Потрібно мати закордонний паспорт терміном дії не менше півроку і зворотний квиток.
ЩО НЕ МОЖНА ВВОЗИТИ
Обмежень на ввезення і вивезення валюти немає. Заборонено ввозити зброю, зокрема й для полювання під водою, овочі, фрукти, неконсервоване м’ясо та м’ясопродукти.
ЩО НЕ МОЖНА ВИВОЗИТИ
Куплені на чорному ринку горіхи "коко-де-мер", корали, вироби із черепашачого панциру.
ПРОЖИВАННЯ
Готелі-бунгало та малоповерхові корпуси. Повільний сервіс компенсує екзотична природа.
ЧАЙОВІ
Як правило, не дають, їх включають у рахунок.
ЕКСКУРСІЇ
Праслін, де росте знаменита пальма "коко-де-мер", національний морський парк, острови Ла Діг та Мойєнн, Пташиний острів тощо.
СУВЕНІРИ
В’ялена риба, посуд із кокосу. Найцінніший сувенір – горіх "коко-де-мер" (від 140 доларів).

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують