Родина Бушів оголосила про заручини дочки Дженни
Джордж і Лаура Буш офіційно оголосили про заручини однієї зі своїх 25-річних дочок. Дженна Буш прийняла пропозицію руки і серця 28-річного Генрі Хейгера. Хлопець родом із Річмонда. Його батько, тютюновий магнат Джон Хейгер, очолює відділення Республіканської партії у своєму штаті.
Генрі певний час працював в Білому домі як стажер в офісі Карла Роува, до недавнього часу найвпливовішого радника президента Буша. Роув минулого тижня подав у відставку, не пояснюючи причин. А молодий Хейгер повертається у вересні до Віргінського університету, де він вчиться на економічному факультеті.
Газета "Вашингтон пост" з’ясувала, що Дженна і Генрі зустрічаються вже два роки. Дочка американського президента вибрала професію викладача англійської мови. Вона закінчила Техаський університет в Остіні 2004 року. Півтора року працювала вчителем у початковій школі, а потім побувала в Латинській Америці за програмою ЮНІСЕФ.
У японському аеропорту вибухнув
"Боїнг-737"
Пасажирський літак тайваньської авіакомпанії "China Airlines" був знищений вогнем в аеропорту острова Окінава на півдні Японії.
За словами японських офіційних осіб і поліції, пасажири та екіпаж літака не потерпіли. На борту літака, який прибув з Тайбея, було 150 пасажирів.
Очевидці повідомляли про вибухи, на тлі яких здійснювалася евакуація пасажирів.
Японське телебачення спочатку повідомило про госпіталізацію двох членів екіпажу, проте в авіакомпанії запевнили, що всі вісім осіб перебувають у безпеці.
Китайці розробили власний "мирний атом"
У Китаї почалося будівництво нової атомної електростанції в портовому місті Далянь (провінція Ляонін) за китайською технологією. Ця станція стане першим атомним енергооб’єктом у північно-східній частині КНР. Планується, що перший із шістьох блоків буде запущено 2012 року, інші п’ять почнуть роботу до 2014-го. Вартість проекту – близько 50 млрд юанів (6,5 млрд доларів), передає агентство "Сіньхуа".
Раніше повідомлялося, що робота Далянської АЕС здійснюватиметься за власною ки-тайською технологією, тоді як інші АЕС на території КНР працюють або працюватимуть за французькими, канадськими і російськими технологіями.
Вибори в Казахстані завершилися скандалом
Парламентські вибори в Казах-стані завершилися скандалом. Про це повідомляє "Эхо Москвы". Опозиційна загальнонаціональна соціал-демократична партія не вірить, що не подолала 7-процентний бар’єр. Як заявив один з лідерів партії Булат АБІЛОВ, ОСДП набрала від 20 до 30 відсотків голосів. Тисячі заяв про порушення під час виборів, за його словами, будуть подані до суду.
Демократична партія Ка-захстану "Ак жол" ("Світлий шлях") теж має намір опротестувати підсумки виборів депутатів мажиліса (нижня палата парламенту), що свідчать про перемогу очолюваної Президентом країни партії "Нур Отан".
"Партія "Ак жол" вважає, що офіційні попередні підсумки голосування не відображають справжнього волевияв-лення народу", – йдеться в заяві президії центральної ради партії, що не змогла, за попередніми даними ЦВК, набрати на виборах необхідні для проходження до парламенту 7%. "Ак жол" наполягає на перерахунку голосів і вимагає створити комісію для перевірки та оцінки підсумків голосування.
Вибори до мажилісу відбулися в Казахстані 18 серпня. За попередніми даними ЦВК, до парламенту пройшла тільки одна партія – "Нур Отан", що набрала понад 88% голосів.
Пошкоджений шатл вирішили приземлити без ремонту
Американський космічний шатл "Endeavour" відстикувався від Міжнародної космічної станції (МКС). Відстикування відбулося на добу раніше запланованого терміну у зв’язку з побоюваннями щодо того, що тропічний ураган "Дін" може перешкодити успішному поверненню шатла на Землю. Очікується, що "Endeаvоur" приземлиться 21 серпня, хоча спочатку повернення шатла було заплановане на 22 серпня.
Рішення про зміну графіка роботи "Endeavour" було ухвалене напередодні керівництвом Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору.
Нагадаємо, що нещодавно в обшивці шатла було виявлено тріщину. Виникали побоювання, що човен може розвалитися при вході в атмосферу. Проте фахівці NASA ухвалили рішення не здійснювати ремонт на орбіті. Тріщина розміром 8,5х5 сантиметрів не повинна встигнути розвинутися до посадки шатла.