Наступного навчального року чернівецькі школярі матимуть особливі щоденники. Замість топ-моделей та зірок на них буде зображено найгарніші місця Чернівців, розміщено інформацію з історії міста і кожної школи. Про щоденники, присвячені 600-річчю міста, освітяни розповіли влітку. Тоді в міському управлінні освіти запевнили, що щоденники будуть не дорожчими за звичайні. Але якщо нині в магазинах звичайний щоденник можна придбати за 4-5 гривень, то за виготовлення щоденників "по-чернівецьки" у школах з батьків збирають по 9-10 гривень.
Щоденники для більшості чернівецьких шкіл виготовляє муніципальний видавничо-інформаційний центр "Місто". Тут розповіли, що розробляють щоденники окремо для кожної школи, і вже у квітні буде перша партія.
– Школи дають нам свій матеріал, який ми розташовуємо у щоденниках, – розповіла начальник виробництва видавництва "Місто" Лариса ЮРЧЕНКО. – Щоденник буде у твердій палітурці і матиме 96 сторінок. Внизу на кожній з них будуть розповіді про місто, його історію, пам’ятки архітектури.
У видавництві вважають, що 9 гривень не є високою ціною за ексклюзивний щоденник. На неї впливає і невеликий тираж, бо щоденники окремо друкують для кожної школи. Ось якби тираж був 10 тисяч, тоді ціна була би нижчою, а так доводиться друкувати 200-300 на школу.
Водночас директор рекламно-інформаційного центру "Ділова Буковина" Людмила ТОМЧУК стверджує, що максимальна ціна щоденника – 7 гривень. А якщо пропонують щоденники за більшу ціну, значить хочуть заробити додаткові кошти.
– Сума, яку збирають на щоденники, завищена, – переконана Людмила Томчук. – Що це за "золоті" щоденники? Ми також готові запропонувати школам свої послуги, причому без попередньої оплати.
У міському управлінні освіти ціні щоденника в 9-10 гривень здивувалися і знову повторили, що вони повинні бути не дорожчими за звичайні. А ось щодо того, що друкувати щоденники примушують у муніципальному видавництві "Місто", заперечили:
– Щоденники друкує видавництво "Місто", тому що саме вони показали нам свої зразки. Інші фірми нічого не пропонували, – пояснив заступник начальника міського управління освіти Григорій ОЛІЙНИК. – Крім того, купувати їх ніхто не повинен примушувати, це суто добровільна справа.
У загальноосвітній школі №2 на ексклюзивні щоденники чекають наприкінці квітня чи в середині травня. Ними буде користуватися майже половина учнів школи.
– На щоденники справді збирають по 9-10 гривень, – підтвердила директор ЗОШ №2 Оксана ПОКАЛЬСЬКА. – Ніхто нікого не примушував купувати ці щоденники. Але більше половини наших учнів захотіли користуватися ними. Навіть одинадцятикласники замовили їх як згадку про шкільні роки і свою школу. Адже на титульній сторінці буде вигляд нашої школи, всередині – розповідь про її історію, історію міста, про педагогічний колектив.
20-03-2008, 13:44
0
2 219