Ідея збудувати готель для іноземних туристів виникла у тодішнього керівника відділу інтуристу Василя Чорного наприкінці 70-х років, коли з’ясувалося, що 140 заброньованих місць у готелі "Буковина" та 40 місць у готелі "Київ" – це замало. 1977 року у Москві погодили план будівництва готелю на 350 місць, який повинен був розташуватися на перехресті Стасюка та проспекту Незалежності, де зараз Будинок побуту. Одразу вирішили, що будуватимуть його працівники будівельної фірми із сусідньої соціалістичної Угорщини, бо своїм такий об’єкт не довірили. Але виявилося, що грошей та техніки на будівництво готелю для інтуристів не вистачає, тому від цього відмовилися. Проте Василь Чорний не припиняв звертатися до чиновників і у Чернівцях, і у Москві. Врешті-решт голова Ради Міністрів Тихонов видав розпорядження про будівництво готелю на 650 місць.
Для такого великого готелю виділеного місця не вистачило б, тому шукали нове. Ділянку для нього знайшли на вулиці Комарова, де був парк і кілька малих житлових будинків.
– Для будівництва готелю розчистили майданчик – відселили людей, у парку довелося вирізати понад 200 дерев, – згадує Василь Чорний. – Заклали капсулу для наступних поколінь, де написали, що будується готель двома дружніми народами. Угорці одразу облаштували собі місця, де мають жити, – склали гуртожитки з опаленням та душовими, зробили міні-бар. Саме вони привезли до Чернівців "Кока-колу" та "Пепсі-колу", продавали її чернівчанам. Під час будівництва троє угорців одружилися з нашими дівчатами. Один навіть залишився жити у Чернівцях.
На спорудженні готелю працювало майже 400 будівельників. Будували і вдень, і вночі, окрім неділі. Готовий комплекс здали через 33 місяці. Угорці надали обладнання, а наша сторона повинна була постачати будівельні матеріали. І з цим у нас були проблеми – постійно не вистачало цементу. А за простоювання угорських будівельників ми повинні були платити штраф.
До нового готелю набрали 650 осіб штату. Спеціально для обслуговування іноземних туристів були 32 гіди-перекладачі, був навіть перекладач з японської мови.
Перша група інтуристів, яка приїхала до готелю, – канадійці, румуни і поляки.
Наприкінці 80-х готель "Черемош" за рік приймав майже 28 тисяч іноземних туристів, зараз до готелю приїжджає приблизно 14 тисяч гостей на рік, і з них лише 3 тисячі – іноземні туристи.