Незалежне зовнішнє оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2008 року будуть здійснювати із 12 предметів – української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, біології, фізики, хімії, географії, основ економіки та основ правознавства. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України. У режимі апробації здійснять тестування з англійської мови та французької мови. У листопаді одинадцятикласники, які виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів, повинні пройти реєстрацію та обрати із 12 дисциплін ті, які знадобляться їм під час вступу до вузів.– Вступ до вузів 2008 року передбачено лише за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти, – пояснив причину нововведень заступник начальника управління освіти міської ради Георгій ОЛІЙНИК, який керує процесом підготовки та здійснення незалежного зовнішнього оцінювання у Чернівцях цього навчального року. – Тому навіть для випускників навчальних закладів попередніх років, які захочуть здобувати вищу освіту, потрібно буде у термін з першого листопада до першого грудня нинішнього року зареєструватися у списку осіб, які проходитимуть зовнішнє оцінювання. Це можна зробити у школах, які закінчували вступники. Водночас у листопаді керівники вузів повинні систематизувати перелік дисциплін, з яких будуть вступні випробування
Тестування з української мови та літератури, а також з математики відбудеться у березні-квітні 2008 року, з хімії, географії, біології, іноземних мов, фізики, історії зарубіжної літератури, основ економіки та основ правознавства – у квітні-травні. Додаткову сесію зовнішнього оцінювання проведуть 20-25 червня.
– Другу чергу зовнішнього оцінювання запланували здійснити для випускників попередніх років, а також для тих одинадцятикласників, яких за апеляцією результатів першої черги буде допущено до складання повторних тестів, – розповів Георгій Северинович. – Обов’язковим для випускників буде тестування з української мови, а з одного-двох предметів – за вибором. Учням, які виявлять бажання проходити оцінювання, за два місяці до дати його проведення буде видано збірники із приблизними тестовими завданнями – силабуси. Наприклад, збірник із завданнями з англійської мови вже складено. Силабуси з інших дисциплін розроблятимуть протягом навчального року.
У Чернівцях вже визначили пункти здійснення зовнішнього незалежного оцінювання – це школа №2, гімназії №№1, 7 та 4. Їх кількість буде збільшено, залежно від кількості охочих проходити тестування. За попередніми даними управління освіти міськради, 2008 року в чернівецьких школах буде щонайменше 1800 випускників.







