Посівна розпочнеться на місяць раніше

---
2 496
0
Згідно з прогнозами синоптиків, сподіватися на те, що зима цього року буде сніжною, марно. А тому невизначеною залишається ситуація з посівами озимих зернових культур, які за плюсової температури почнуть вегетувати й потім потраплять у морозяні лещата. Крім цього, через нестачу поживних речовин доведеться рослини підживлювати.
– Через відсутність снігу на полях, – розповідає заступник голови облдержадміністрації Віталій Усик, – посівам та плодовим деревам не вистачає вологи. Тому маємо намір починати посівну на місяць раніше, вже в середині березня. Причому, впоратися треба за два тижні.
За словами Віталія Усика, нинішні посіви озимих дають прогноз на непоганий урожай. Та якщо вдарять морози вони можуть загинути. Так само і з плодовими деревами: тепла погода сприяє розвитку бруньок, а похолодання та вітер можуть призвести до їх вимерзання. Надзвичайно активними є й гризуни, які поїдають озимину і обгризають дерева.
Як повідомив начальник відділу рослинництва Головного управління сільського господарства й продовольства облдержадміністрації Петро Пернай, в області озимі культури займають 38 тисяч гектарів. Також посіяно шість тисяч гектарів озимого ріпаку на зерно, а це втричі більше, ніж попереднього сезону.
Чималий обсяг робіт доведеться виконати буковинським аграріям і цієї весни. Так, планується засіяти різними культурами 220 тисяч гектарів, з яких 110 тисяч – ярі зернові: пшениця і ячмінь, кукурудза.
Наразі якихось кліматичних стресів нема, – вважає Петро Пернай. – Найбільше боїмося тріскучих морозів за відсутності снігу та вітрів. Що ж до активності гризунів, у господарствах є засоби для боротьби з ними – це бактерицидне, тобто протруєне зерно пшениці. Придбати його легко, та й коштує воно недорого.
– Минулої осені ми засіяли озимини на понад 400-гектарній площі,– каже керівник колективного агроформування з Рокитної Новоселицького району Михайло Попов. – Частина посівів вже пожовкла, а це 30 % засіяних площ.Тобто потрібно буде зробити підживлення. Навесні нам треба посіяти ще 400 гектарів різних культур, однак через те, що рік цей за прогнозами буде посушливим, перевагу надаватимемо гороху, сої і кукурудзі. Структурний перерозподіл площ стане характерним не лише для нашого господарства, адже йдеться про те, щоб уберегтися від можливих втрат урожаю.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: