Незважаючи на обов’язковість збереження таємниці вкладів своїх клієнтів, банки можуть надати інформацію про клієнта, його вклади і рух коштів на його рахунках. Така умова закладена в ст. 11 ЗУ "Про протидію та попередження легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом". У ній зазначено перелік фінансових операцій, про які банк зобов’язаний інформувати Держфінмоніторинг. Це не вважається порушенням банківської чи комерційної таємниці.
Зокрема, це стосується операцій на суму 80 тисяч гривень (або еквівалент у валюті) і більше. А саме, перерахування або отримання коштів з анонімного закордонного рахунку, угоди з особами, які проживають або перебувають на території держав, що не входять у міжнародне товариство протидії відмивання доходів і фінансування тероризму, купівля або продаж дорожних чеків та подібних платіжних інструментів за готівку, перерахування готівкових коштів за кордон з вимогою видати отримувачу готівки тощо.
Крім того, інформувати уповноважений орган зобов’язані не лише банки, а також інші компанії, які здійснюють фінансові операції: кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди, казино тощо.
Автор: admin
Рейтинг:
(голосів: 1)
29-01-2008, 11:50

0

1798
«Нехай випробують вакцину депутати і міністри» Блог Над ...
Австрія призупинила щеплення препаратом AstraZeneca чер ...
Депутатка з Чернівців зізналася, на чому намагається не ...
Висадили з вагона і кинули напризволяще: потяг «Київ-Че ...
«Що «Калинка скоро загнеться», чую 30 років»: інтерв’ю ...
Вечірка під час пандемії: на Буковині в ресторані влашт ...
Вечірка під час пандемії: на Буковині в ресторані влашт ...
Скільки грошей отримав Клічук: стало відомо про розмір ...
Доплати і премії за високі досягнення: скільки зарплати ...
Як змінювалась зарплата в Україні з 1995 року