Легендарній «Смерічці» – сорок років

---
2 016
0
"Смерічка" народилася у Вижниці, де працював тоді її засновник Левко Дутковський. Колектив він набирав здебільшого зі студентів місцевого училища прикладного мистецтва. Це був один із перших у Радянському Союзі гуртів, який виконував нову музику в стилі біг-бит, з використанням електронних музичних інструментів. Починали з репертуару переважно запозиченого, але під час першого "офіційного" виступу виконали справжній ексклюзив – пісню Дутковського "Сніжинки падають". Це відбулося рівно опівночі, коли настав новий, 1967 рік. Уже на той час гурт зажив слави прогресивного та модного, і "на танці" до Вижниці приїжджали навіть із обласного центру.
Успіх "Сніжинок" був навіть більшим, ніж могли очікувати музиканти та їхній керівник. Після виконання пісні зал Вижницького будинку культури вибухнув оплесками. Молодь захоплено аплодувала і вимагала виконати пісню "на біс". До речі, на той момент у колективу ще не було назви. Ідея назвати його "Смерічкою" виникла у Левка Дутковського тієї ж щасливої новорічної ночі. Як розповідав потім Левко Тарасович, він подивився на ялинку в залі і згадав, як вона називається по-карпатському.
Саме з тієї ночі почалася найвидатніша сторінка в історії української естради, пов’язана з іменами Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича. Всі вони незабаром приєдналися до колективу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.