RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Газзбут Фірташа програв апеляцію: як буковинці можуть стягнути із компанії гроші у подвійному розмірі

Газзбут Фірташа програв апеляцію: як буковинці можуть стягнути із компанії гроші у подвійному розмірі

Мешканці Чернівецької області, в яких постачальником природного газу упродовж 2018-2019 років була компанія "Чернівцігаз Збут", можуть вимагати у постачальника газу відшкодування шкоди у подвійному розмірі за додаткові нарахування у платіжках.

Як повідомили кореспонденту molbuk.ua у громадській організації "Ліга антитрасту", завдяки рішенню суду, який не задовольнив апеляцію компанії "Чернівцігаз Збут", фірма має сплатити штраф та зробити перерахунок в платіжках. У "Лізі антитрасту" на прохання кореспондента molbuk.ua також дали чіткі поради, як мешканці Чернівецької області можуть стягнути із компанії "Чернівцігаз Збут" гроші у подвійному розмірі за наднормові нарахування у платіжках.



Як стягнути компенсацію із "Чернівцігаз Збуту": алгоритм подачі вимоги

Закон "Про захист економічної конкуренції" передбачає можливість відшкодування споживачами компанії, яка визнано такою, що порушила конкурентне законодавства, завданої шкоди. Для цього прямі та непрямі споживачі такої компанії можуть звернутися до господарського суду за місцем знаходження порушника.

За шкоду завдану ТОВ "Чернівцігаз збут" діями з неправомірного донарахування побутовим споживачам плати за газ, вищу за показники лічильників, які Комітет визнав порушенням, споживачі можуть отримати відшкодування у подвійному розмірі.

"Ліги антитрасту" та наші партнери юридичної фірми ADVANQ пропонують безкоштовною допомогти таким споживачам, підготувати та подати до суду колективну заяву про відшкодування шкоди.

Фактично це позовна заява від декількох окремих позивачів, заявлена до одного й того самого відповідача.

Як подати таку вимогу

Заява про відшкодування шкоди згідно законодавства подається до Господарського суду по місцю знаходження порушника. Спеціальна підсудність визначена статтею 55 Закону "Про захист економічної конкуренції".

Судова практика вказує на те, що позови про відшкодування шкоди ґрунтуються на рішенні Комітету про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки оцінка дій суб'єкта господарювання на предмет відповідності законодавству про захист економічної конкуренції належить до виключних повноважень Комітету. Саме органи Комітету, відповідно до законодавства, розглядають заяви і справи про порушення та приймають за результатом рішення.

За практикою, що склалася, особи звертаються до суду із заявою про відшкодування шкоди після доведення органами Комітету вчинення суб’єктом порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Газзбут Фірташа програв апеляцію: як буковинці можуть стягнути із компанії гроші у подвійному розмірі


Звернення до суду саме після винесення Комітетом рішення пояснюєтсья тим, що у рішенні визначається причинно-наслідковий зв'язок між діями суб’єкта та їх негативним впливом на конкуренцію та права споживачів. Відповідно, доказування у суді причинно-наслідкового зв’язку між порушенням законодавства та завданою шкодою певною мірою спрощується для заявника.

Які потрібні документи, аби підтвердити факт незаконного нарахування понаднормових платежів

Для підготовки заяви до суду нам необхідно отримати від заявників, які були споживачами послуг ТОВ "Чернівцігаз збут" та у період з жовтня 2018 – серпня 2019 років отримували платіжки з донарахованою платою за газ, підтверджуючі документи.

Це і платіжки, які підтверджують факт донарахування та застосування додаткових коефіцієнтів; документи що підтверджують факт сплати коштів споживачем та, за наявності, копію заяви-приєднання до умов договору постачання природного газу.

Як громадянам слід формулювати свою вимогу про повернення грошей

Колективний позов до суду про відшкодування шкоди підготують Ліга антитрасту та наші партнери юридичної фірми.

Вимога до суду полягатиме саме у стягненні з компанії-порушника - ТОВ "Чернівцігаз збут" шкоди завданої кожному споживачеві-позивачу діями, які Комітет визнав порушенням.

Після підготовки такої заяви ми опублікуємо її разом з інструкцією, щоб всі бажаючі могли внести свої данні та самостійно звернутись подати до суду.

Скільки грошей споживачі мають право вимагати

Закон передбачає право отримання завданих збитків у подвійному розмірі. Тобто, надмірно сплачені споживачами кошти можуть бути відшкодовані у подвійному розмірі.

Антимонопольний комітет встановив у своєму рішенні, що монополісти не мали права донараховувати температурні коефіцієнти споживачам, оскільки вони вже враховані в тарифі. Шкода - це сума нарахованого та сплаченого температурного коефіцієнту, понад показники лічильника.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
16-12-2020, 13:02
Коментарів 0 Переглядів 10 895

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.