Після провалу спроби парламенту легалізувати гральний бізнес уряд вирішив посилено боротися з ним.
Чи вдасться владі побороти заборонений бізнес, який в тіньовому секторі процвітає вже понад десять років, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Не хочете грати за прозорими правилами?"19 грудня парламент розглядав законопроєкт, який узаконює цей бізнес. Цей документ пропонував ввести систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор. Та для легалізації азартних ігор не вистачило голосів нардепів. Серед буковинських нардепів відмовились підтримати узаконення грального бізнесу лише двоє – Георгій Мазурашу ("Слуга народу", утримався) та Михайло Папієв ("ОПЗЖ", проти).
І вже наступного дня президент Володимир Зеленський емоційно відреагував на провал голосування. Президент заявив, що йому відомо, хто стоїть за цим.
"Не хочете працювати цивілізовано і платити в бюджет? Що ж, давайте по-іншому. Від сьогодні негайно закриваємо всі гральні зали. Думай…те", – заявив Зеленський.
"Немає підстав цим займатися"Того ж дня Кабінет міністрів видав постанову "Про протидію гральному бізнесу". Глава МВС Арсен АВАКОВ заявив, що 20 грудня до 16.00 в Україні повинні закрити абсолютно всі заклади з азартними іграми, які переховуються під вивісками "інтерактивних клубів" та "інтернет-кафе".
Згодом у поліції прозвітували, що майже за тиждень в Україні закрили 5300 гральних закладів, конфіскували 4,5 тисячі одиниць обладнання та відкрили 250 кримінальних проваджень за фактом зайняття гральним бізнесом.
Колишні гральні зали вже здають в орендуВ області поліцейські прозвітували про три викриті заклади незаконного грального бізнесу. Як повідомили "МБ" у прес-службі Головного управління Нацполіції в області, правоохоронці зафіксували діяльність у регіоні 178 незаконних закладів. Усі вони закрилися до моменту дії постанови Кабінету міністрів.
У центрі Чернівців усі "кафе" з гральними автоматами, які ще донедавна активно працювали, справді зачинені. Із фасаду закладу на вулиці Університетській поблизу кінотеатру "Чернівці" демонтували вивіски, а двері та вікна, на яких була символіка азартних ігор, замалювали білою фарбою за допомогою балончика. На дверях цих приміщень приклеєні аркуші паперу, на яких вказано, що заклад не працює. А ось на дверях колишніх гральних залів на вулицях Степана Бандери та Заньковецької вже повісили таблички про те, що приміщення здаються в оренду.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалась із колишньою операторкою такого закладу в місті Новодністровську, яка анонімно розповіла про те, як ігромани реагують на дії влади.
"Люди, які завжди відвідували наш зал, після його закриття продовжують приходити. Вони не розуміють, чому апарати закрили. Обурюються. Кажуть, що хочуть легалізації грального бізнесу", – розповіла дівчина.
"Ми, оператори й адміністратори гральних клубів, тепер залишились без роботи перед самісінькими святами, – повідомила вона. – Гроші, звичайно, виплатили, але сподівалися на щось більше. А зараз нема за що жити. У таких клубах працювали й молоді жінки з малолітніми дітьми, бо тут графік гнучкий, можна підлаштуватися. Були й діти-сироти. А де під час свят шукати роботу?".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-12-2019, 10:20
0
3 424