Жінки заробляють у середньому на сотню менше, ніж чоловіки

---
1 963
0
Жінки більше працюють і менше заробляють, але натомість чоловіки частіше хворіють і менше живуть. Зрівняти у правах представників обох статей покликана Державна програма з утвердження гендерної рівності на період до 2010 року, яку нещодавно затвердив уряд.
Згідно з її даними, дискримінація за ознакою статі спостерігається в усіх сферах життя українського суспільства. Так, зокрема, у Верховній Раді жінки становлять лише 8,5 відсотка, серед голів облдержадміністрацій – лише три жінки (зараз їх уже дві, бо одну звільнили). У великому промисловому бізнесі жінки обіймають лише два відсотки посад, а серед власників середнього і малого бізнесу їх 20 відсотків.
Заробітна плата жінок в Україні в середньому майже на третину менша, ніж у чоловіків, а безробітних жінок значно більше, ніж безробітних чоловіків. Пенсія жінок, за прогнозом, через 20-30 років становитиме у середньому 40-45% пенсії чоловіків. До того ж жінка працює фактично на чотири-шість годин більше, ніж чоловік. А праця у домашньому господарстві, незважаючи на те, що вона не з легких, не враховується як продуктивна.
Водночас у країні дуже загострилися проблеми чоловіків. Чоловіче безробіття зараз зростає швидшими темпами, ніж жіноче. Чоловіки йдуть на пенсію на п’ять років пізніше, ніж жінки, хоча тривалість їхнього життя на 12 років менша. Такі хвороби, як туберкульоз, алкоголізм, наркоманія, і таке явище, як суїцид, панують переважно в чоловічому середовищі.
– У нашій області ситуація, з одного боку, краща, – повідомив "МБ" Василь ПАЛАМАР, начальник відділу у справах сім’ї та молоді ОДА. – Жінки є серед начальників управлінь облдержадміністрації. Вони також працюють на керівних посадах у фінансовій та банківській сферах, головами сільрад тощо. Значний відсоток представниць слабкої статі і серед держслужбовців.
З іншого боку, переважна більшість наших заробітчан – теж жінки. У рамках урядової програми в нашій області заплановано семінари в районах, зокрема і з питань гендерної політики.
За даними Головного управління статистики в області, більшість працюючих на Буковині – жінки (54%). При цьому середня зарплата у них на 13% менша, ніж у чоловіків (відповідно, 735 і 845 гривень). Та й жертвами безробіття частіше стають також представниці слабкої статі. Рівень зареєстрованого жіночого безробіття у нас – 4,3%, чоловічого – 3,2%. Причому в Чернівцях безробітних жінок удвічі більше (1%, а чоловіків – 0,5%).
Хоча на законодавчому рiвнi у нас усе, як належить. Так, працедавець повинен здiйснювати рiвну оплату праці чоловiкiв та жiнок, що мають однакову квалiфiкацiю й однаковi умови роботи. Вiн же не має права в оголошеннях про вiдкриття вакансiї пропонувати роботу представникам лише однiєї статi. Та дуже часто цi принципи порушуються.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.