RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

8 квітня
Собор Архангела Гавриїла. Сщмч. Іринея. Мч. Верка. Мцц. Алли і Лариси.


Собор Архангела Гавриїла


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


На другий день після свята Благовіщення звершується пам'ять - "собор", власне, молитовне зібрання на честь архангела Гавриїла, який приніс Діві Марії звістку про народження від Неї Спасителя світу.

Архангел Гавриїл - це один із семи головних ангелів, які, згідно книзі Товита, "приносять молитви святих і входять пред славу Святого". Ім'я Гавриїл з єврейської перекладається як "сила Божа". Архангел Гавриїл кілька разів згадується в Писанні, як Небесний вісник, якого Бог посилає, щоб передати людям Свої плани про спасіння роду людського. Так, архангел Гавриїл кілька разів з’являвся пророкові Даниїлу і розкривав йому таємниці пришестя Месії, гонінь антихриста та кінця світу.

Перед пришестям Сина Божого у світ архангел Гавриїл з'явився в храмі старцеві Захарії і повідомив йому про чудесне зачаття Предтечі. Через шість місяців він з'явився в Назареті Діві Марії зі звісткою про обрання Її бути Матір'ю Христа Спасителя. На думку деяких отців Церкви, архангел Гавриїл був посланий для підкріплення Спасителя під час молитви в Гетсиманському саду і потім для того, щоб сповістити Богоматері день Її Успіння.

Ось чому в богослужбових книгах Церква іменує архангела Гавриїла "служителем чудес". Але будучи Божим вісником найважливіших старозавітних і новозавітних подій, архангел Гавриїл, напевно, повинен бути особливо близьким до Бога. На іконах архангел Гавриїл зображується іноді з білою лілією в руці, яку за переказами він приніс Діві Марії в день Благовіщення.

Священномученик Іриней

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Священномученик Іриней постраждав під час гоніння на християн при римських імператорах Діоклетіані і Максиміані в кінці третього століття. Іриней був пресвітером і разом з дружиною виховував дітей у християнському благочесті, а також користувався великою повагою за свою освіченість і суворе життя. Пізніше він був поставлений єпископом у місто Сирмій у Паннонії, сучасна Угорщина. За гарячу проповідь Христової віри його схопили і привели на суд до правителя.

За відмову відректися від Христа і принести жертву язичницьким богам святого почали жорстоко бити і катувати. Очевидцями мук були батьки, родичі та друзі святителя, які намагалися вмовити його скоритися, але мученик залишався непохитним. Після жорстоких мук святий сповідник довго перебував у в'язниці. Правитель намагався зламати волю мученика, умовляючи його помилувати своє життя заради синів. Правитель наказав кинути в річку святого.

Мученика привели на міст через річку Саву, де він, ставши на коліна, в останній раз звернувся з молитвою до Господа про паству Сирмійської Церкви. Після молитви священномученика Іринея обезголовили, а тіло кинули в річку.

Мцц. Алли і Лариси

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


святих, які носили ім’я Алла та прославляються 8 квітня, – двоє.

Перша з них загинула в полум’ї під час пожежі разом з іншими мучениками близько 375 року. Тамтешній правитель Придунайської Готії Унгерих люто ненавидів та переслідував християн, і за його наказом було спалено живцем 308 людей.

Інша Алла була вдовою Готфського короля, і її справжнє ім’я було Гаафа. Спочатку її подвигом стало те, що вона сміливо зібрала та поховала з честю рештки святих мучеників, спалених Гунерихом. А потім Господь сподобив святу Аллу іншого мучеництва – за свою палку та віддану віру та відкрите сповідання Христа її разом із сином було побито на смерть камінням. Дочка її, царівна Дукліда, зберегла мощі святих сповідників та згодом віддала їх на освячення православного храму.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-04-2019, 09:01
Коментарів 0 Переглядів 1 970


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.