Вам страшно зайти до атлетичного залу, бо розповідають, що від занять ви додасте у вазі, станете меншими на зріст тощо? Дарма, бо це усе надумані міфи.
Міф перший: кажуть, що у спортзалі м’язи збільшуються у розмірах з фантастичною швидкістю.
– Тут не так усе просто, інакше чернівецькими вулицями розгулювали би натовпи шварценеггерів. Завдяки чоловічому статевому гормону у хлопців є серйозні переваги у питанні нарощування м’язів. Згідно із дослідженнями, якщо чоловік регулярно займається в атлетичному залі, то щорічний приріст становить у середньому 2-3 кілограми м’язової ваги.
Якщо ж займатися з легкою вагою і виконувати тривалі серії вправ, нарощування м’язів практично неможливе. Але можна прекрасно "підтягнути" фігуру.
Міф другий: у залі додають у вазі.
– Нічого подібного! Хіба що ви будете тягати штанги вагою у центнер, а після цього з’їдати жирнючу відбивну та тортик...
А за два легких силових тренування та декілька аеробних на тиждень ви досягнете відмінної фізичної форми.
Додали кілограм-другий? Нічого страшного – це ж чисті м’язи, які важать більше, ніж жир. А тепер підійдіть до дзеркала і переконайтеся: ви виглядаєте на декілька кілограмів стрункішими.
Міф третій: якщо посилено тренуватися, то ноги стануть стрункішими.
– Стоп! Цього точно не буде, якщо вправи для ніг виконувати з великою вагою і при цьому забути про активну ходьбу. М’язи на стегнах звичайно з’являться, а ось шар жиру нікуди не дінеться. Отож бігайте й ходіть для власного задоволення, адже лише аеробні навантаження з низьким пульсом найкраще спалюють жири!
Окрім того, подивіться правді у вічі й змиріться з даною вам природою будовою тіла, але не з формою! Якщо вас дратує, що ви схожі на (апетитну, але) грушу, спробуйте розвивати верхню частину тулуба. Таким чином фігура візуально буде компенсуватися, і широкі стегна не будуть такими помітними.
Міф четвертий: після тренування не можна їсти протягом двох годин.
– Так, якщо ви хочете потрапити до лікарні й заробити виснаження. Через півгодини після тренування можна вживати легкі білки та вуглеводи (йогурти, сир, овочі, фрукти), і тоді на наступне тренування ви прийдете із сяючими очима, а не із затравленим виглядом "чахлика невмирущого".
За годину до тренування також можна легенько перекусити, щоби покращився обмін речовин і з’явилася енергія.
Міф п’ятий: якщо у травні почати тренуватися – до літа можна досягти пляжної форми.
– Пощадіть свій нещасний організм! Припиніть катувати його задля того, щоби влізти у чергову спідницю! Запам’ятайте головний принцип: регулярність.
Можливо, ви будете розчаровані, але якщо хочете до літа домогтися омріяної форми, то починати займатися слід було насправді у травні, але ...минулого року. Тож хай живе літо-2006!