Як пояснив начальник управління комунального господарства міста Степан ЧОРНЕЙ, фактично режим прибирання залишається таким, як завжди. Просто поділом на категорії визначено вулиці з більш інтенсивним рухом транспорту, які потребують більш ретельного прибирання. До того ж низка вулиць – наприклад, Миколаївська, Комунальників – стали важливими транспортними артеріями, і їм треба приділяти більше уваги. Обсяг робіт очікується чималий. Вулиць першої категорії – з асфальтованим покриттям та тротуарами – в усіх трьох районах міста нарахували 209, другої категорії – 114. Степан Чорней стверджує, що місто має достатньо техніки, щоби забезпечити прибирання. За проїжджу частину відповідає міськШЕП, яке має у своєму розпорядженні підмітально-прибиральну машину "Брод-Вей" зі змінним причепом, а також трактори і машини зі щітками. Саме ця техніка прибиратиме прилоткову частину доріг. У Чернівцях є ще чимало вулиць з гравійним покриттям, які належать до третьої категорії. Вони розташовані переважно на околицях, і прибиратися не будуть. З них, як і раніше, лише вивозитимуться тверді побутові відходи.
Тротуари мають замітати двірники. Схоже, саме у цій частині виконання нового розпорядку прибирання будуть чималі проблеми. Мала зарплата і неукомплектованість кадрів завжди залишали бажати кращого у роботі двірників. У місті сьогодні залишається чимало вулиць з тротуарами, які не те що двічі, а й раз на день не прибираються. Особливо це було помітним взимку. Якщо на основних вулицях проїжджі частини більш-менш розчищалися від снігу та посипалися піском, то на тротуарах працівники в оранжевих куртках з’являлися в достатній кількості лише після публічної оцінки їхньої роботи міським головою.
Але влада задекларувала нове починання – після того, як цілком зійде сніг, місто має бути чистим щодня. Громада проконтролює.
10-03-2005, 12:57
0
2 067