Пташиного вірусу немає, але він може «прилетіти» навесні

---
1 917
0
Бабуся – мешканка одного з приміських сіл – зарізала курку і, коли общипувала її, помітила на курячій нозі пляму. Жінка понесла тушку до обласної лабораторії ветеринарної медицини. Тут матеріал перевірили, ознак хвороби не виявили – і щаслива власниця забрала курку додому.

Ми вирішили пересвідчитися на власні очі, чи здатна лабораторія виявити пташиний грип.

Нас зустрів Валерій ДОПІРЯК, директор обласної державної лабораторії ветеринарної медицини. За його словами, виявити наявність вірусу пташиного грипу в області можна лише тут.

– Ми користуємося однією з останніх розробок медичного обладнання для діагностики вірусних хвороб – імуноферментним аналізатором – ІFА, французької фірми Sаnоfі, який коштує 98 тисяч гривень. Це обладнання за мить видає точні результати відразу у 90 зразках аналізів крові. На сьогодні ми також забезпечені й супутніми наборами, реактивами (навіть із чималим резервом).

До лабораторії стороннім заходити заборонено, однак для нас зробили виняток, видавши білі халати. В середині скляної кімнатки працювали зі скельцями та пробірками лаборанти у білих халатах і пов’язках на обличчях. На столі стояв невеличкий ящичок з маленьким екраном та ледь помітними кнопками – це і є той самий імуноферментний аналізатор.

– Ми дослідили кров майже 50 голів дикої і перелітної птиці. Сюди потрапили сойки, горобці, голуби, качки, гуси, ворони тощо. Це так званий діагностичний відстріл. Ще 220 проб відвезли до спеціальної міжобласної лабораторії з діагностики хвороб у птахів, що у Києві. Згідно з результатами, на сьогодні в області не виявлено не лише жодної хворої птиці, але й навіть вірусоносіїв, – каже ветеринар.

– Останні 2-3 роки ми регулярно досліджуємо матеріал на наявність вірусу пташиного грипу. А зараз працюємо посилено – і після закінчення робочого дня, і у вихідні, – каже В. Допіряк.

– Люди стали дуже пильними, – кажуть лікарі. – Вже було декілька випадків, коли люди самі приносили курей до лабораторії з Чернівців та ближніх сіл. Але кожен може звернутися й до місцевого ветеринара, який передасть матеріал до обласної лабораторії.

– Ситуація загрозлива, але не катастрофічна, – розповідає Петро МЕЛЬНИК, начальник управління ветеринарної медицини в області. – На сьогодні лабораторією здійснено понад сімсот досліджень на виявлення вірусоносіїв у птиці. Паралельно здійснюємо дослідження й у київській центральній спеціалізованій лабораторії. Ми постійно тримаємо на контролі захворювання птиці – і на птахопідприємствах, і у приватних господарствах, оскільки птахи хворіють і гинуть від різних хвороб. Визначити інші пташині хвороби можуть і в районних ветеринарних лабораторіях. Однак вірус пташиного грипу, зокрема найбільш небезпечний для людини збудник пташиного грипу – Н5N1, можуть визначити спеціалісти лише в обласній лабораторії. Реактивами нас забезпечують з Києва навіть з чималим запасом. Не втрачаємо пильності, бо навесні птахи повертатимуться з вирію, тому проблема появи вірусу пташиного грипу на території області не зникає.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.