До «зимового» часу треба звикати три дні

---
2 687
0
Останньої неділі жовтня о 4-й годині стрілки годинників буде переведено на годину назад.

Вперше "літній" та "зимовий" порядок відліку часу було введено в Англії в 1908 році з метою економії та більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. Зараз на "літній" та "зимовий" час переходять понад 110 країн світу. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії "літнього" часу було продовжено до останньої неділі жовтня. Це рішення обгрунтоване дослідженнями економічного характеру, що були здійснені в різних країнах. Але чи доцільна зміна часу з медичного погляду? Чи позначається така зміна на здоров’ї людини? Із цим запитанням ми звернулися до доцента кафедри медичної біології Чернівецького медичного університету Надії Черновської.

– Важливо зазначити те, що всі живі організми мають певні біологічні ритми, які є найбільш доцільними для них. Зміна біоритмів викликає реакцію в організмі. Наша кафедра вже давно займається проблемою хроморитмології. Більшість експериментальних досліджень, що були здійснені на тваринах, свідчать про те, що порушення ритмів – десинхроноз, є першим проявом захворювань. Гадаю, для людини будь-які зміни ритмів порушують сталість організму. Це може негативно позначатися на емоційній сфері людини і спричиняти роздратованість, втому, депресію. Звісно, важливу роль відіграють і індивідуальні особливості людини, хтось пристосовується швидше до зміни ритмів, хтось повільніше, – це залежить від типу нервової системи, стану здоров’я людини, її характеру.

– Скільки часу займає пристосування людини до нового ритму?

– За час роботи над проблемою біоритмів нам вдалося встановити, що пристосування до зміненого ритму відбувається не так швидко. У тварин воно триває до двох тижнів. Щодо людей, з власного досвіду можу сказати, що така адаптація становить приблизно три-чотири дні.

– Чи можна уникнути прикрих наслідків від зміни часу?

– Ми повинні добре підготуватися до зміни звичних для нас ритмів. Для того, щоб наш організм не відчув різкої зміни ритмів, потрібно поступово по 10-20 хвилин на день, переводити стрілки годинника. Насамперед до зміни часу треба готувати дітей.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: