На птахофабриках відлякують голубів

---
1 748
0
Епідемія пташиного грипу, який "гуляє" поруч, у Румунії, може перекинутися й на Буковину. Найвірогідніше, її можуть принести перелітні птахи, полювання на яких вже заборонено. Ми вирішили перевірити, яка ситуація на птахофабриках області і відвідали закрите акціонерне товариство "Чернівецька птахофабрика".

– Нині у нас налічується майже 133 тисячі курей, – розповідає директор ЗАТ "Чернівецька птахофабрика" Георгій Булезюк. – Знаходиться птаство у десятьох приміщеннях, шість з яких реконструюються. Курей 65-денного віку отримуємо з фабрики "Авангард", що на Івано-Франківщині.

Забійного пункту не маємо, він є у сусідів. Продукцію реалізуємо у нашій і Хмельницькій областях. Комбікорми для курей виготовляємо власноручно. Звичайно, перспектива втратити виробництво через небезпечне захворювання нас не тішить, тому вживаємо всіх заходів, щоби не допустити лиха. Тим паче, що ми плануємо вже наступного року збільшити кількість курей до півмільйона й запустити цех яєчного порошку.

Насамперед, ніхто зі сторонніх осіб до пташників не заходить. Так, наш фотокор змушений був одягати спеціальний одяг і взуття, яке, звісно ж, оброблене спеціальними препаратами. Крім цього, всюди дезінфікуючі килимки.

– Вакцинація курей у нас на першому місці, – каже ветлікар фабрики Марія Курик. – Протягом 90 днів уберігаємо їх від чотирьох захворювань, зокрема, хвороби Ньюкасла й інфекційного бронхіту. Також вакцинують птицю і в "Авангарді", звідки завозимо курей. Водночас дезінфікуємо й приміщення, приміром, однохлористим йодом, що зміцнює імунну систему птиці. Вживаємо й низку інших заходів. Щороку наші працівники, а це 77 осіб, отримують щеплення від грипу, тепер теж таку профілактичну процедуру буде здійснено. Наразі кури в доброму фізичному стані, хоча треба бути насторожі – в області вже працює група ветеринарних спеціалістів з Києва, нині здали на аналізи кров курей.

Як каже Марія Миколаївна, ознак епідемії наразі непомітно: одна з ознак захворювання – коли кури куняють, на дзьобиках з’являється слиз. Наразі ж у пташниках веселе кудкудакання, не холодно, курей годують якісними кормами тричі на день.

– Зараз єдиний наш клопіт – це "відвідування" комбікормового складу дикими голубами, яких відлякуємо, – продовжує Марія Курик. – Що ж до вентиляційних шахт і отворів у виробничих приміщеннях, то їх накриватимемо спеціальними сітками, щоби жоден перелітний птах туди не проник. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують