Масові кишкові отруєння дитсадкам не загрожують

---
1 851
0
Після історії з отруєнням понад 400 дітей молочними продуктами у місті Нетішин Хмельницької області (майже 100 з них ще й досі перебувають у лікарнях), які захворіли на дизентерію, чернівецькі мами висловили занепокоєння з приводу ситуації у наших дитячих садочках. Чимало з них телефонують до редакції з проханням пояснити ситуацію з контролем за виробництвом молочних продуктів в області. Як запевнили в облсанепідемстанції та обласній дитячій клінічній лікарні, людям не варто хвилюватися. Востаннє подібний випадок в області трапився майже 20 років тому, коли госпіталізували 75 дітей з табору у селі Валя Кузьмина. Причиною отруєння були тістечка. Але за три дні із ситуацією впоралися. Як повідомив Роман АНДРІЙЧУК, головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні, у разі масового звернення дітей звільняють необхідну кількість ліжок, а ліки видаються комунальною аптекою, що розташована поруч, негайно і за потреби в борг:

– Звичайно, жодна лікарня не розрахована на прийняття одночасно такої кількості хворих. Тому в таких випадках потрібно працювати позапланово. У нас є всі необхідні служби, які в разі подібних випадків нададуть необхідну допомогу. Наші продукти ретельно перевіряються, є відповідні сертифікати. Хоча багато залежить від виробника, його порядності та совісті.

Валерій БОЛТЕНКОВ, завідувач відділення кишкових інфекцій обласної дитячої клінічної лікарні:

– Кишкові інфекції займають приблизно друге місце серед захворювань після ОРЗ. Це було, є і буде, тому що все залежить насамперед від кожного зокрема. Хоча за останні два-три роки цифри інфекційно хворих дітей приблизно однакові. За останній рік, можливо, і менше хворих (близько 270 хворих минулого року і 240 – цього). Але потрібно ретельно стежити за гігієною. Найважливіше – постійно мити руки. І вчити цього дошкільнят. А матері, які годують немовлят грудьми, повинні дотримуватися всіх необхідних правил гігієни. І в жодному разі не давати дітям коров’ячого молока, особливо свіжонадоєного.

Наталя КЛИМЧУК, завідувач відділення гігієни харчування облсанепідемстанції:

– Сьогодні на території області працює лише два підприємства, що випускають молочну продукцію. Їх контролюють практично щомісяця. За останній період відхилень не помічено. Зараз здійснено позапланову перевірку підприємств. До дитячих садків та шкіл продукція потрапляє лише від виробника. Можливо, поодинокі випадки дизентерії і були, та масових захворювань, пов’язаних з підприємствами харчового профілю, за останні 10-15 років в області не було. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують