Пташиний грип вже поряд

---
1 908
0
%1%Пташиний грип вже дійшов до Румунії. Минулої неділі у румунському місті Тульча загинули три домашні качки, у крові яких було виявлено вірус пташиного грипу. Окрім цього, також було знайдено мертвих диких лебедів.Поблизу міста введено карантин, знищено декілька тисяч домашньої птиці.

Україна теж вживає протиепідемічних заходів. Посилено митний та ветеринарний контроль на кордоні в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Закарпатській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Заборонили полювання на пернатих

У вівторок у Чернівецькій облдержадміністрації відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке стосувалося заходів профілактики пташиного грипу.

За словами державного інспектора ветеринарної медицини області Петра Мельника, в області утримується майже два мільйони 475 тисяч голів птиці. За ними тепер здійснюватимуть контроль. У кожному населеному пункті ветеринар обходитиме обійстя. До нього можна буде звернутися у разі негараздів з птицею.

Із середи усі птахофабрики перевели на закритий режим роботи. Заборонено завозити птицю, м’ясо птиці та кормові добавки з Румунії, Молдови та Туреччини, де теж виявлено пташиний грип.

– Загроза є, і загроза серйозна, – вважає Петро Мельник. – Ми звертаємося до всіх власників водоплавної птиці, аби не випускали її на водоймища, адже саме через воду збудник активно передається. Окрім того, із середи заборонили полювання на пернатих птиць до кінця мисливського сезону.

На митницях дезінфікують транспорт

На Вадул-Сіретській та Кельменецькій митницях вже дезінфікують вантажі і ручну поклажу. Тепер, за словами заступника начальника Вадул-Сіретської митниці Едуарда Авдєєва, до перевірки багажів ставитимуться значно прискіпливіше, дезінфікуватимуть колеса та кабіни автомобілів.

Дезінфікувати автомобілі будуть хлорним вапном та каустичною содою, які, за словами Петра Мельника, вбивають збудників. Окрім того, на митниці встановлено дезбар’єр – спеціальний килимок, через який повинна проїхати машина. Все це, як стверджують митники і ветеринари, робиться оперативно, і жодних черг автомобілів на митниці не буде.

Медики радять вакцину проти грипу

Вказівки щодо протиепідемічних заходів отримали і директори продовольчих ринків.

– Всі продукти, особливо м’ясо птиці, тепер проходитимуть посилений контроль, – каже Василь Кавуля, директор ринку "Центральний", що на вулиці Червоноармійській. – Тепер довідки з лабораторії ми перевірятимемо майже щогодини. А щодо стихійної торгівлі, то за можливості намагаємося з нею боротися, але можу запевнити, що людей, які торгують на землі яйцями чи м’ясом птиці, у нас точно немає.

Медики вважають, що для профілактики варто скористатися вакцинами від грипу. Щоправда, щеплення будуть робити за кошти мешканців.

– Поки що тривають переговори, щоби придбати вакцину "Ваксигрип", – каже головний державний санітарний лікар Чернівецької області Олександр Світличний. – Коштуватиме вона від 33 до 43 гривень. Щеплення потрібно зробити, це вбереже від ускладнень.

На птахофабриках відганяють горобців і ворон

Про те, які заходи вживаються для запобігання пташиного грипу у деяких спеціалізованих господарствах нашої області, ми попросили розповісти їхніх керівників.

Олександр Головенко, директор Новоселицької бройлерної фабрики:

– На вирощуванні у нас було 144 тисячі курей, яких ми зараз закінчуємо готувати для реалізації. Але, незважаючи на це, здійснюємо дезінфекцію приміщень і суворо дотримуємося всіх норм гігієни і ветеринарних вимог. Як відомо, ця хвороба здебільшого переноситься перелітними птахами, тому ми відлякуємо горобців ворон з допомогою малокаліберної зброї. Хоча цих птахів у нас небагато, адже приміщення фабрики у полі, і поблизу немає ні лісів, ні гаїв.

Володимир Дутчак, директор ТОВ "Українська продовольча група", с. Мамаївці Кіцманського району:

– Тішити себе думкою, що біда нас омине, не варто, краще запобігти їй. Для цього дезінфікуємо приміщення, здійснюємо вакцинацію птахів, а вирощуємо ми сто тисяч індиків. Щоправда, поки що немає вакцини від пташиного грипу, але сподіваюся, вона буде. Також ми заборонили своїм працівникам відвідувати стихійні ринки і Калинівський. Такі контакти небезпечні, адже на ринках торгують птицею невідомого походження. Крім цього, звичайно, у нас суворо дотримується санітарно-ветеринарна дисципліна і здійснюється низка інших профілактичних заходів.

Як повідомили у головному управлінні сільського господарства й продовольства ОДА, аналогічні заходи вживаються на Чернівецькій птахофабриці, де вирощується 136 тисяч голів птиці, та у ТОВ "Іза" у Репужинцях Заставнівського району.


Довідка

Ознаки курячого грипу у птиці:

- порушення дихання;

- підвищення температури;

- розлад травлення;

- блідість гребінця у курки.


Від курячого грипу птиця може загинути за добу.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують