Для дітей, які погано чують, слухові апарати і центр для їх ремонту – розкіш

---
4 446
0
Для дітей, які погано чують, слухові апарати і центр для їх ремонту – розкішУ Чернівецькому спецінтернаті №2 для дітей з вадами слуху ось уже п’ять років діє гурток "Жестова пісня". Керівник гуртка – Жан Тарнавський, який, до речі, є колишнім учнем цього інтернату, – пишається своїми вихованцями. Завдяки жестовій пісні дітям вдається вивчати більше слів та оволодівати культурою жестової мови.

Та більшість проблем дітям з вадами слуху і їхнім батькам доводиться розв’язувати самотужки. Головні проблеми – діагностика слуху дитини та придбання слухового апарата. У Чернівцях центру обстеження немає, тому доводиться їхати до Києва. Купити ж сучасні слухові апарати вдається не кожному. Потужні підсилювачі слуху індивідуального користування для дитини коштують у середньому 500 доларів, в деяких важких випадках сягають до 1000 доларів за апарат на одне вухо.

– Купувати слухові апарати без індивідуального підбору немає сенсу, – каже заступник директора з виховної роботи спецшколи-інтернату №2 для дітей зі зниженим слухом Людмила МЕЛЬНИК, – а про центр обстеження вуха при інтернаті ми лише мріємо. Якщо дозволяє фінансовий стан батьків, вони їдуть до Києва, де у відповідних центрах діагностують вухо дитини і підбирають необхідну вушну вкладку до слухового апарата. Якщо сім’я незаможна, купують дітям дешеві слухові апарати, які продаються і в Чернівцях, але вони неефективні.

– Чи можна отримати необхідний слуховий апарат у порядку державної черги?

– Така черга існує, але доводиться довго чекати, доки вона підійде. До того ж дитяче вухо постійно росте, і тому за рік-два цей апарат треба змінювати. Крім того, слуховий апарат може вийти з ладу, а центрів з ремонту слухових апаратів у Чернівцях немає. У кращому разі можна відремонтувати в "Медтехніці" лише дрібні несправності.

– Покращити якість навчального процесу можна було б і за наявності в спецінтернаті №2 комп’ютерного класу, – каже Людмила Мельник, – та, на жаль, дітям з вадами слуху в можливості користування комп’ютерами було відмовлено. Ще минулого року наші вихованці відвідували комп’ютерні класи, що в палаці "Юність Буковини". Посидіти за комп’ютером для них було справжнім святом, та й вчителі дивувалися, як швидко вони вивчали матеріал. Але з нашими дітьми займатися не хочуть, адже зараз на все потрібні гроші, а інтернат за це заплатити не в змозі.

Тому після спецшколи-інтернату вищу освіту отримують одиниці. Хоча у рідкісних випадках таке буває. Наприклад, Жан Тарнавський закінчив Київський національний університет культури та мистецтв. Повернувшись до Чернівців, виступив ініціатором створення при інтернаті гуртка сучасного мистецького жанру "Жестова пісня". Для дітей з вадами слуху такий гурток є справжньою знахідкою.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У Чернівцях студенти-пенсіонери відгуляли випускний
12 135
У мікрорайоні Чернівців - пожежа: горить велика територія
11 905
На Буковині п’яний водій на смерть збив 18-річного хлопця і втік з місця ДТП
10 099
У холодильнику у дитсадку зберігали пиво: у Чернівцях перевірили харчоблоки і виявили серйозні порушення
7 845
У Чернівцях біля ліцею дитина зламала дерево сакури: мати просто спостерігала - відео
6 358
У Чернівцях маршрутка в’їхала в електроопору
6 254
Вийшли всім селом із прапорами та калачами: на Буковині зустріли воїна, який повернувся з полону - відео
5 447
У Чернівцях викрили жінку, яка поцупила з храму електричний сходовий підйомник для людей з інвалідністю
5 388
П'ять квартир та офіс дружини: що задекларував новий головний прокурор Буковини
5 263
Прив'язали до мотоцикла і волочили: росіяни жорстоко стратили українського полоненого
4 906