
До маленької початкової школи на хуторі Верхній Ялівець (село Шепіт Путильського району) із квітами прийшло аж шестеро (!) учнів. Про це із гордістю вчора розповіла вчителька школи Галина Горбан, домиваючи клас та розставляючи книги та парти.
– Тепер у школі буде 12 учнів, – каже вона. – Радію, що разом з батьками належно підготували школу (будівлю було зведено у 1903 році) до нового навчального року. Самі білили, перекривали, фарбували.
Найбільша гордість Галини Тимофіївни – це перекладена кафельна пічка, на яку складалися усі батьки. Щодо допомоги держави, то вчителька лише сумно посміхається: "Обіцяли гори і доли". Також розповіла, що вчитель у школі сам білить, миє, взимку – розпалює грубку дровами.
– Ми звикли робити все самі, – розповідає. – Щоправда, дрова не колю, це робить ...мій чоловік. Отаке життя сільського вчителя на хуторі. Але працюємо-стараємося.
А як же інші школи області підготувалися до нового навчального року?
– Школи до прийому дітей готові, – розповів начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій КРАМАР. – Щоправда, не все зроблено так, як би хотілося. Є одна проблема: у Великосільській школі, що у Герцаївському районі, не встигли закінчити ремонт школи (не перекрили дах). Проте це не означає, що діти не будуть навчатися: поки що діти вчитимуться у старій школі.
Ремонти у школах здійснювали за рахунок бюджетів різних рівнів, також – за участю батьків. У селах батьки самі білили, фарбували тощо. У міських школах залучали батьківські кошти.
Цього року держава виділила більше коштів, ніж минулоріч. По області виділено на ремонт 4,3 мільйона гривень, у місті – 13 мільйонів (для ремонтів усіх шкіл, а також – на добудову ЗНЗ №31). Відкривається нова школа у Буківці Герцаївського району. Збудовано її не державним коштом, а на кошти профспілки нафтовиків Румунії.
Як розповів В. Крамар, за попередніми даними до шкіл прийшло вже 150 молодих спеціалістів. Підвищення зарплати було недаремним.
– На деякі спеціальності навіть черга є: вчителі просяться на роботу (вчителі української мови, викладачі "Основ християнської етики"), – каже він.
Не передбачається також проблем із підручниками. Початкову школу стовідсотково забезпечено підручниками. Старшу і середню школу – на понад 85%.