Середа, 30 квітня 2025

Зруйновано дві хати, 500 людей вивезли у безпечні місця

---
1 890
0
За даними обласного управління МНС України, під час паводків, спричинених зливовими дощами, протягом трьох днів затоплено 221 будинок, у багатьох приміщеннях вода сягала двох метрів, повінь зруйнувала дві хати – у Герці й селі Горбовому. Від імовірної смерті вдалося врятувати 16 буковинців, і майже 500 осіб було евакуйовано у безпечні місця. Також повінь затопила понад 260 присадибних земельних ділянок з урожаєм. Крім цього, без електропостачання залишився 31 населений пункт, з ладу було виведено 218 трансформаторних підстанцій, не працювало 40 АТС, зруйновано 60 дерев’яних телефонних опор, без проводового зв’язку залишилося 58 сіл і хуторів. У зоні стихійного лиха безперервно працювали 400 ліквідаторів, а також 132 одиниці техніки. Найбільш дієво працювали рятувальники з УМНС, яких оперативно було відправлено до Герци і Горбового разом з плавзасобами і технікою – 100 осіб і 23 одиниці техніки. За попереднім прогнозом, сума збитків лише у Вижницькому районі сягає п’яти мільйонів гривень. В області тривають відновлювальні роботи в затоплених стихією районах – Вижницькому, Путильському, Глибоцькому, Герцаївському, Кіцманському, Кельменецькому і Новоселицькому, – адже вода спадає повільно.

Чимало шкоди завдали дощі і чернівчанам – затоплено підвали і квартири, через знеструмлення насосної станції у Рогізній Садгора залишилася без водопостачання.

– Я живу в квартирі на дев’ятому поверсі, – розповідає мешканець одного з будинків на вул. Південно-Кільцевій Іван М. – Дах давно не ремонтувався, і вода залила приміщення. Звернувся за допомогою до ЖРЕПу. Коли ввечері повернувся з роботи додому, то побачив у дверях записку: “Обстежили". Не знаю, якщо дах не відремонтують, доведеться звертатися в мерію, адже попереду осінь і дощі ще будуть.

Таких звернень у міські ЖРЕПи надійшло чимало, тому зараз інформація узагальнюється. Як повідомив виконувач обов’язків начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Василь Мігальчан, лише у Шевченківському районі пошкоджено 590 квартир, а всього тут нанесено збитків майже на три мільйони гривень. У Садгорі пошкоджено 16 житлових будинків на суму в 178 тисяч гривень. Щоб ліквідувати наслідки стихії і виплатити компенсації потерпілим, потрібні значні кошти, яких у міському бюджеті нема. До цього додамо, що на відкачуванні затоплених приміщень у Чернівцях працювало 11 пожежних машин і 43 аварійники. Здійснено 33 виїзди, затоплено 17 підвалів і квартир, де треба було діяти негайно, два заклади освіти, один – лікувальний і один культури, дванадцять різних складських приміщень. Найголовніші причини підтоплень – неспрацювання системи зливової каналізації у центральній частині міста, відсутність водовідведення та захаращеність водовідвідних каналів вздовж доріг на вул. Петровського, Можайського, Демократичній, Луговій, Сінній, Дунайській, Сибірській, Городній, Тернавській Садгірського району. Що ж до області, то найбільшої шкоди повінь нанесла Путильщині, де збитки попередньо оцінюються в 10 мільйонів гривень. Детальніше про наслідки стихії, враження очевидців читайте у четверговому числі "МБ".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують