Уже до кінця року нове правління багатостраждального заводу "Гравітон" обіцяє виплачувати своїм працівникам удвічі більшу зарплатню, ніж раніше (це від 800 до 900 гривень), створити додаткові робочі місця (зараз там працює 165 осіб, а 1990 року працювало сім тисяч) і налагодити серійне виробництво компактних люмінесцентних ламп, фотоелектричних перетворювачів сонячних батарей, виробів із пластмас, сапфірових прокладок. Щоправда, наразі вже п’ять років "Гравітон" працює зі збитками.
Новий голова правління "Гравітону" Іван Ластівка, який у різні роки працював бухгалтером, фінансовим менеджером, успішно навчався у Великобританії, стверджує, що знає, як підняти колишній гігант з колін. Для цього потрібен кредит у 18 мільйонів гривень. На зустрічі міністрів із промисловцями 11 квітня таким підприємствам було обіцяно довготермінові кредити (на 20 років) із мізерним відсотком – 2%. Влада свого слова наразі не дотримала, каже заступник голови правління Леонід Політанський. А комерційні установи не хочуть надавати кредити "Гравітону", тому що розуміють – ця справа надто тривала і не має чіткої перспективи. За рахунок же внутрішніх резервів вдалося погасити борг із зарплати – а це 630 тисяч гривень. Інші борги підприємства становлять близько 1,5 мільйона, з них тільки обленерго завинили 700 тисяч.
Нове керівництво "Гравітону" зараз зменшило площу підприємства з 47 до 18 гектарів, планує продати і частково здати на металобрухт 70 відсотків застарілого устаткування, здати в оренду частину приміщень. Щоправда, у більшості з них протікає дах. У липні випущено продукції майже на 25 тисяч гривень. Реалізовано – уже на 45 тисяч. Наразі підприємство зусібіч шукає фінансових ін’єкцій.
– Науковий потенціал величезний, ідеї є, можемо працювати! – запевняють "гравітонівці"