За підрахунками директора ТОВ "Вестком", "Укртелеком" за хвилину своїх послуг в межах України отримує 64 копійки, або 800% прибутку. А за хвилину міжнародного зв’язку (за приклад взято хвилину зв’язку з абонентом Канади) заробляє 3 грн 18 коп., або 2100% прибутку. Водночас собівартість хвилини розмови через "ІР-телефоніста" для українця становить всього 8 копійок, що, на думку Інтернет-провайдера, і змушує "Укртелеком" за підтримки держави здійснювати його монополізацію із застосуванням жорсткого силового тиску. Фактично ІР-телефонію, інші види Інтернет-бізнесу заганяють у "тінь", змушують багатьох спеціалістів телекомунікацій знаходити застосування своїм головам за кордоном.
Віталій Крохта звертає увагу урядовців на те, що жодним законодавчим актом не передбачено ліцензування послуг передачі даних, а, отже, і ліцензування для Інтернет-провайдерів чи "ІР-телефоністів". Але всупереч цьому видаються різні незрозумілі Постанови Кабміну щодо розміру оплати за ліцензії для ІР-телефонії та інші нормативні документи Державного комітету зв’язку та інформатизації щодо ІР-телефонії.
"Через таку плутанину, – пише у листі до Прем’єра Віталій Крохта, – і отримуємо відкриття кримінальних справ Службою безпеки України за фактами порушення маршрутизації міжнародного телефонного (!!!) трафіку, обшуки в офісах Інтернет-провайдерів".
Віталій Крохта нагадує владі і силовикам, що основним їхнім обов’язком є "відстоювання інтересів громадян, а не корпоративних інтересів держави та "державного" монополіста "Укртелекому".
7-06-2005, 14:55
0
2 212