
Як наслідок, виник борг із заробітної плати на підприємстві – майже 250 тис. грн, кондукторам – за січень-лютий, а іншим працівникам – за лютий. Начальник ЧТУ вважає, що до 30 березня, якщо Бог дасть, вдасться цілковито "закрити" заробітну плату за січень, а надалі підприємство очікуватиме надходження субвенції. Без неї не обійтися, адже за день ЧТУ збирає з пасажирів лише близько 14 тисяч гривень. Якби всі, хто їде, платили по 30 копійок, питання про дотації взагалі б не виникало.
Керівництво ЧТУ вимушене було зібрати своїх працюючих пенсіонерів, а їх налічується 175 осіб із 730 працівників, у тому числі близько 20 – віком за 70 років. Постало питання про їхнє скорочення. Пенсіонери відповіли, що згідні працювати менше годин, тож за взаємною згодою їх переведено на 0,75-0,8 посадових окладів. Як бачимо, у такий спосіб також вишукується вихід зі скрути, адже ЧТУ, не одержуючи субвенцій, ще й залишається винним за використану електроенергію 4,2 мільйона гривень.
У колективі виникла передстрайкова ситуація. Щоби не допустити збоїв у роботі громадського транспорту, було прийнято звернення до голови ОДА, адже від цієї структури та Міністерства фінансів залежить діяльність ЧТУ. У документі змальовано ситуацію у ЧТУ та наведено красномовні факти, які ілюструють роботу тролейбусних підприємств в інших містах. Так, в Івано-Франківську торік 45 тролейбусів заробили 2,1 млн грн і одержали субвенції 2,9 млн. У Луцьку 83 машини заробили 4,5 млн і одержали дотації 4,6 млн, для Львова ці цифри становлять 105 тролейбусів, 5,5 і 7,1 млн грн, для Кривого Рогу – відповідно, 114, 3,7 та 8,6. А ось у нашому ЧТУ показники найтривожніші. Маємо 101 тролейбус, який заробив аж 6,4 млн грн (найбільше з-поміж перелічених міст), а субвенції одержано лише 2,4 млн грн.
Сподіватимемося, усі борги буде погашено після втручання нової влади, і перебоїв у роботі ЧТУ не буде.