Оскільки будинок – не рядовий та ще й одна з візитівок міста зі славетною історією, то й відзначити роковини треба відповідно. Однак самому ювілярові може бути не до свята, бо він тяжко "нездужає" і потребує
термінового та дорогого лікування.
Директор театру Юрій Марчак одразу після свого повторного призначення почав домагатися відновлення капітального ремонту будівлі. Його (ремонт) почали 2001 року і зупинили, усунувши головні косметичні проблеми.
– Передусім оновили фасад, бо до Чернівців мали приїхати президенти, – пояснює Юрій Марчак. – А невдовзі роботи припинилися, бо закінчилися кошти.
Водночас, згідно з висновками експертів Львівського науково-реставраційного інституту "Укрзахідпроектреставрація", починати ремонт слід було із дренажних робіт і обробки всіх поверхонь і конструкцій антибактеріальним та антигрибковим розчинами. Річ у тому, що експерти виявили у будівлі театру присутність так званих біоруйнівників разом із підвищеною вологістю. Навіть не фахівці знають, яка це серйозна загроза для будівлі.
Львів’яни склали також кошторис капітального ремонту нашого театру. Згідно з ним, для нагальних рятівних робіт потрібно 575 тис. 410 грн, а загалом на капремонт – 1 млн 445 тис. 770 грн. Втім, за чотири роки, що минули з часу складання кошторису, все відчутно подорожчало.
Колектив театру звернувся з листом про порятунок дорогоцінної будівлі до голови Чернівецької облдержадміністрації та Міністра культури України. Однак є в акторів та керівництва певні сподівання на потенційних меценатів, які, можливо, захочуть вписати свої імена в літопис театру.
17-03-2005, 17:15
0
1 910