"У кого є зайві запаси доларів – міняйте на українську валюту", – радить Сергій ТЕРЬОХІН, міністр економіки. На форумі "Бізнес і влада – партнери" він аргументував це тим, що протягом 2005 року середньорічний курс гривні стосовно долара виросте до 5,0-5,1 пунктів. Юлія ТИМОШЕНКО, Прем’єр-міністр України, також рекомендує зберігати заощадження у гривнях. Оскільки "курс долара постійно падає, і швидше за все ця тенденція збережеться не лише в Україні, а передусім на світових ринках", – сказала Прем’єр на зустрічі з представниками регіональних і центральних ЗМІ.
Чи можуть призвести до ажіотажу на обмінному валютному ринку такі заяви політиків, ми запитали у Богдана КОВЧА, начальника управління Національного банку у Чернівецькій області:
– Заяви політиків завжди мають політичне підгрунтя. Офіційні засади Національного банку, визначені на початку року, не змінилися – курс долара встановлений у межах 5,27 – 5,31 гривні, середній рівень інфляції – 9,5%. Наразі ці засади Національний банк міняти не буде.
Курсова політика залежить від того, як розвивається економіка загалом. Треба враховувати чимало, зокрема і те, щоби було вигідно працювати експортерам і не спричинити інфляцію. З одного боку, ці ж політики говорять про 30-мільярдний дефіцит бюджету, з іншого – очікують на великі запозичення в іноземній валюті у Міжнародного банку.
Гадаю, ажіотажу не повинно бути. Можливо хтось і побіжить міняти долари. У нас завжди панікують пенсіонери, які й не мають великих заощаджень у доларах. Хто має сотні тисяч доларів – міняти не побіжить.
А заощадження у банках справді вигідніше тримати у гривнях, оскільки відсоткова ставка гривневих депозитів значно вища, ніж у доларових.
15-03-2005, 10:24
0
1 799