За результатами перевірок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 27 службових осіб з цієї структури.
Зрозуміло, не обходиться й без хабарництва. Приміром, до суду передано кримінальну справу стосовно одного з майстрів лісу Станівецького лісництва ТОВ "Кіцманське спеціальне лісогосподарське підприємство", який обвинувачується в тому, що надавав за хабарі дозволи на здійснення незаконних рубок. В іншому випадку один з інженерів Вижницького держлісгоспу АПК не зареєстрував акти ревізії щодо виявлення самовільних рубок на двох обходах Буковинського лісництва, де було завдано шкоди на 96 тис. гривень. А ось помічник лісничого Берегометського держлісгоспу вніс у документи неправдиві відомості щодо наявності у двох виділах Славицького лісництва природного поновлення, якого фактично не було.
– До суду притягується і директор ТОВ "Кіцманський лісгосп", – розповідає Василь Боднарюк, – який, згідно з укладеними угодами, зобов’язався реалізувати деяким фірмам лісодеревину. За це останні мали перерахувати підприємству 77,8 тис. гривень. Однак на прохання директора ці кошти було перераховано на рахунок одного з приватних підприємців, у змові з яким керівник лісгоспу ці гроші й знімав з рахунку, використовуючи їх на невстановлені потреби. А в бухгалтерських документах йшлося про те, що буцімто ці гроші позичено лісгоспу та видано певній особі під звіт. Нині цю кримінальну справу скеровано до місцевого суду.
Крім основних лісокористувачів, експортують деревину інші суб’єкти господарювання. Так, протягом січня-вересня 2004 року обсяг експорту лісоматеріалів, порівняно з відповідним періодом 2003 року, зріс на 18,9 тис. кубометрів (35%) на 16,6 млн. доларів (36%) і сягнув 73,2 тис. кубометрів. Вивозять ліс і громадяни України, і іноземці. Так, за дев’ять місяців минулого року лише через митні пости Кельменецької митниці вивезено до Молдови 41,3 тис. кубометрів лісоматеріалів майже на два мільйони доларів.
За словами Василя Боднарюка, через недосконалість чинного законодавства фізичні особи, діючи за спрощеною системою оподаткування, платять 200 гривень
фіксованого податку і мають змогу вивозити деревину на півмільйона гривень. При цьому через відсутність фіксованих мінімальних цін на ліс вони можуть зазначати у митних документах явно занижені ціни на нього, а, значить, і зменшити оподаткування. Тому прокуратура зініціювала внесення змін і доповнень до законодавства, де передбачено, що особи, які експортують лісопродукцію, не підлягатимуть під спрощену систему оподаткування.
Загалом же торік прокуратурою області було порушено у сфері лісового господарства 39 кримінальних справ, опротестовано 37 незаконних рішень, до відповідальності притягнуто 429 посадовців й відшкодовано 570 тис. гривень.