Останніми роками для прихильників цього виду дозвілля настали важкі часи. Більшість водойм області отримали орендарів чи власників, і ловити рибу на них часто забороняють. А у річках завдяки активній діяльності людини щороку зменшується кількість риби. Особливо це стосується Дністровського водосховища. Майже безкарне браконьєрство, промисловий вилов риби та так звані екологічні попуски води навесні під час нересту призвели до значного скорочення рибного стада у водосховищі та майже повного зникнення деяких видів.
Минулого тижня кілька десятків чернівецьких рибалок зібралися, щоб об’єднатися для захисту своїх інтересів. В області існує кілька організацій, які займаються водними ресурсами, але рибалки вважають їхню роботу недостатньою. Так, Українське товариство мисливців та рибалок, беручи внески, вже нічого не дає взамін. Його членські квитки не надають жодних реальних переваг, а водойми товариства поступово переходять до рук орендарів. Мають претензії рибалки і до обласної рибінспекції. Річки краю перегороджено численними браконьєрськими сітями, тоді як інспектори частенько штрафують звичайних любителів за зайві гачки.
На збори було запрошено і представників згаданих організацій. З рибінспекцією вдалося порозумітися. Чималі відстані, недостатня кількість працівників та слабка матеріальна база не дають їй можливості охопити належною роботою всі водойми області. Рибалки охоче зголосилися допомогти як інформуванням про місця розташування браконьєрських сіток, так і особисто – як громадські інспектори. Адже справжній рибалка ніколи не буде нищити рибу сітями, для нього браконьєр – це ворог.
На жаль, боротися з основною причиною зменшення кількості риби в Дністровському водосховищі – екологічними попусками води – наразі неможливо. У дельту Дністра навесні заходять на нерест з Чорного моря осетрові, і щороку ситуація розв’язується на їхню користь: ГЕС випускає воду, щоби збільшити рівень води в пониззі, через що гине ікра у водосховищі. Інтереси Одеської області завжди перемагають.
Тригодинне обговорення наболілого завершилося створенням ініціативної групи, яка займеться підготовкою документів для створення громадської організації. Ця організація має об’єднати всіх охочих захистити водойми краю від хижацького нищення природних ресурсів та створити нормальні умови для розвитку любительського та спортивного рибальства. До складу ініціативної групи увійшли представники рибінспекції, обласного відділення Федерації рибальського спорту України та підприємці, котрі працюють у рибальському бізнесі.
25-01-2005, 17:42
0
2 439