Сьогодні помітний високий попит на золото і за кордоном, і в Україні. У стрімкому подорожчанні жовтого металу звинувачують й інвесторів, які підігрівають ажіотаж, скуповуючи золото, щоби вберегтися від знецінення грошей.
У Чернівецькій області золото можна придбати у всіх філіях банків, які діють на Буковині. Наразі грам банківського золота можна придбати за 83-113 гривень. Заощаджувати гроші можна у золоті, якщо ви хочете зберігати їх роками і у вас не виникне необхідності витрачати кошти через рік-два.
Офіційний курс золота нижчий, однак він змінюється мало не щодня. Причому останні декілька місяців лише зростає. Наприклад, за даними управління Національного банку в Чернівецькій області місяць тому, 2 листопада, десять тройських унцій золота коштували 23 510,28 гривні, 2 грудня ціна зросла до 24 тисячі 967,2 гривні, а нині, станом на 5 грудня, вже – 25 тисяч 489,88 гривні.
Як пояснили в управлінні Національного банку України в Чернівецькій області, одна унція становить 31,1 грама. Таким чином можна вирахувати, скільки коштує грам золота згідно з офіційним курсом. Якщо 10 тройських унцій = 25,489,88 гривні, а 1 унція = 31,1 грама, то 1 грам золота, відповідно, на сьогодні коштує 81,91 гривні.
Золоті прикраси в ювелірних магазинах продають з розрахунку 100-110 гривень за грам золота 583 проби. До ціни коштовностей входить робота майстра, вартість коштовних каменів, а також витрати на транспортування. Дешевше коштують вироби із золота нижчої якості та у перекупників.
Чи варто заощаджувати гроші в золоті?
Стрімке подорожчання золота підвищить інтерес вкладників до заощаджень у золоті, запевняють спеціалісти. Золоті депозити менш ніж за рік дали до 20% приросту, 15% з них – зростання вартості самого металу, ще до 7% – річні проценти. Як сказали в одному із банків, які діють в області, заощаджувати у золоті варто не так для вигоди і навіть не для накопичення коштів, як для стабільності збереження коштів.
Відкрити депозитний рахунок у золоті з усіх філій банків, які діють у Чернівецькій області, можна лише у АППБ "Аваль" та ВАТ КБ "Надра". Для цього необхідно мати стандартний набір документів – паспорт і довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Вартість золотого злитка залежатиме від ваги й обробки. Простіше оброблений злиток може коштувати дешевше майже на сто гривень, ніж гладенько вилитий злиток з номером. Протягом року на депозитний вклад у золоті нараховують відсотки, різниця між ними досить велика – від 1,5-2,5% до понад 7% річних. Чим більший злиток заощадите, тим більші відсотки вам дістануться.
Для порівняння: покладемо на рік 10 тисяч гривень на депозитний рахунок у гривнях і у золотому злитку. Депозитний рахунок у гривнях – під 16%, у золоті – під 7%. На кінець терміну гривневий вклад поповниться 1600 гривнями і загальна сума становитиме 11600 гривень.
На 10 тисяч гривень, якщо вартість одного грама золота 83 гривні, можна купити 120,48 грама золота. Вклад під 7% річних поповниться 700 гривнями, або ще на 8,433 грамів золота. Якщо додати ще 15% (на стільки зросли ціни на золото за підрахунками спеціалістів), то вклад поповниться в гривневому еквіваленті ще на 1500 гривень від початкових 10 тисяч гривень. Коли термін закінчиться, депозитний вклад треба переоформити вже за новими умовами і під нові відсотки або просто забрати золото. Якщо ж ви вирішите забрати гроші, то золото у вас куплять згідно з курсом продажу, який буде встановлено банком на той час.