Експерти передбачають, що американська валюта на світовому ринку падатиме й протягом двох наступних років. Пов’язують це насамперд з бюджетними процесами на батьківщині долара – американські фінансисти переконані, що слабка валюта сприятиме росту експорту, а відтак і економіки США.
Та чи позначиться знецінення долара на заощадженнях співвітчизників, які більшу частку своїх коштів зберігають у доларах, ми поцікавилися у Ярослава КИРПУШКА, начальника відділу з обслуговування клієнтів АТ "Укрінбанк":
– Нещодавній ажіотаж довкола долара впав, люди більше здають його, аніж купують, офіційний курс знизився – отже долар здешевлюється відносно гривні. Також підвищено кредитний рейтинг України, очікувані іноземні інвестиції призведуть до перенасичення ринку доларом. Здешевлення долара триває вже протягом двох останніх років, триватиме воно і надалі – ці процеси сталі і незворотні. Отже, треба страхуватися не лише від політичних ризиків, але й від валютних. Інфляція долара призводить до зниження його купівельної спроможності. Валютні заощадження на депозитних рахунках – не виняток. Рівень відсоткової ставки 8-10% річних збігається з річним рівнем інфляції. Отже, примноження заощаджень у доларах неможливе, на відміну від гривневих депозитів, де відсотки вдвічі більші. Гадаю, треба позбуватися долара, так само, як і стереотипу, що "долар і в Африці – долар". А українська валюта нині тверда – гривня росте, міцніє.
Проте наразі немає катастрофи, і той, хто тримає свої заощадження у доларах, забере їх також у доларах. Загалом деякі фінансисти вважають, що коливання валюти на 5-10 копійок на світовому ринку – нормальне.
8-02-2005, 18:35
0
2 273