Якщо потерпаєте від алергії, почистіть подушки

---
8 570
0
%0%Наше здоров’я залежить від того, як ми спимо, а повноцінний комфортний сон продовжує життя. Тож стан подушок, ковдр насправді дуже важливий. Більшість людей використовують подушки з пір’я. Перевага пташиного пера і пуху в тому, що вони добре утримують тепло завдяки численним порожнинам. Але ця ж перевага обертається недоліком: ці порожнини активно вбирають вологу і погано її віддають. Тому постіль, коли ми лягаємо у неї, здається вологою і холодною. Окрім того, у пері активно розвиваються паразитуючі мікроорганізми, в тому числі пилові кліщі, непомітні неозброєним оком. Саме ці кліщі та продукти їх життєдіяльності спричинюють виникнення алергії.
Боротьба з кліщами досить складна. Коли збиваємо подушки перед сном, то лише збуджуємо їх і "провітрюємо" їхнє житло. Те саме відбувається при сухому чищенні пилососом. А коли намагаємося чистити постіль мийним пилососом, то створюємо ідеальне середовище для розвитку кліщів завдяки підвищенню вологості. Та все ж прийнятний спосіб чищення пера існує, і він досить простий та швидкий – стверджує майстер із реставрації подушок Зоя ЯЛИГІНА:
– Коли я дізналася, що кліщі призводять до таких серйозних захворювань, як безсоння, алергія і навіть застудні захворювання, одразу кинулася прати подушки у пральній машині, а потім тиждень їх сушила. Та виявилося, що перо все одно залишається брудним, а вода лише сприяє розвитку кліщів. Потім я дізналася, що є спеціальні пристрої для чищення пір’я. В них старе перо з подушки під потоком повітря перевертається, сушиться і одночасно опромінюється кварцовою лампою. Знищуються неприємні запахи, кліщі та мікроби. Додатково перо проходить іще п’ять ступенів очищення від пилу, сторонніх предметів тощо. Я була дуже здивована, коли побачила, що іноді може знайтися у подушках: голки, шпильки, навіть іржаві цвяхи.
Очищення подушки триває десять хвилин, і обідеться це приблизно у 35 гривень. Подушки рекомендується чистити раз на рік. Хоча не завадить почистити і нову подушку, адже навряд чи ті, хто виготовляв її в домашніх умовах, подбав про очищення пір’я.


Коментар лікаря
Наталя Каспрук,
АЛЕРГОЛОГ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ КЛІНІЧНОЇ ІМУНОЛОГІЇ, АЛЕРГОЛОГІЇ
ТА ЕНДИКРОНОЛОГІЇ:
Перо саме по собі сильний алерген. Окрім того, у подушках та ковдрах з пера в міру їхнього використання справді накопичуються кліщі, які містяться у домашньому пилу і теж є сильним алергеном. Розмножуються і живляться кліщі завдяки тому, що впродовж років у пері накопичуються частинки лупи, відмерлого епідермісу, поту.
Якщо вранці прокидаєтеся із такими симпотами як сльозотеча, чхання, нежить чи навіть ускладнене дихання, можливо, у вас алергія на перо. За можливості його справді не завадить почистити, а якщо це не допоможе, варто перейти на синтепонову постіль”.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують