- Насамперед визначте обсяг майбутніх перевезень. Необхідно вирішити, що ви візьмете із собою в нове житло, що подаруєте друзям чи родичам, а що просто викинете.
- Визначте спосіб перевезення та перенесення речей. Тут дуже важливо дослідити прохідність сходових маршів у під’їзді, розміри вхідних отворів, а також можливості під’їзду машини до самого дому.
- До фірми, яка займається перевезеннями, чи до приватника з відповідним транспортом зверніться не за день, а хоча б за тиждень до дати переїзду.
- Також за тиждень подбайте про все необхідне для упакування речей. Адже вам знадобиться багато коробок, спеціальних пакетів, ящиків. До речі, коробки можна за символічні кошти придбати у пункті прийому макулатури. Ще один варіант – домовленість із продавцем, який торгує напоями, цигарками, шоколадом.
Поради щодо пакування речей
- Тарілки ставте на бік – так вони будуть більш стійкими до ударів. Порожній простір заповніть папером, а в ідеалі – полістироловими кульками.
- Всю кераміку, скло, навіть металічний посуд обов’язково обмотуйте папером. Для особливо делікатних предметів намагайтеся знайти "бульбашковий" поліетилен.
- Книги – дуже важкі, тому пакуйте їх у невеликі контейнери.
- Картини та дзеркала найкраще перевозити у "клітках" – дерев’яних контейнерах, збитих із планок у вигляді решітки. Не використовуйте для упакування цих речей поліетилен чи інші "недихаючі" матеріали, бо дзеркала і картини дуже страждають від вологості та конденсату.
- Аудіо- та відеоапаратуру бажано запаковувати так, як це роблять у магазині, – за допомогою пінопласту. Якщо такої можливості немає – скористайтеся перевіреним методом загортання у ковдри та покривала.
- Не полінуйтеся на кожну коробку та ящик наклеїти папірець із написом про вміст. Це дуже важливо, якщо вам допомагатиме хтось сторонній: так він знатиме, з якими саме контейнерами слід бути особливо обережним. Та і самим буде легше з’ясувати на новому місці, що і де лежить.