Під гіпсокартон кладемо вату
Популярне зараз обшивання окремих стін гіпсокартоном дає можливість добре захистити своє житло від сторонніх звуків. Для цього треба між стіною та гіпсокартоном прокласти шар звукопоглинального матеріалу, наприклад, мінеральної вати, скловолокна чи повсті.
Традиційне уявлення про те, що товсті стіни добре захищають від шуму, – не позбавлене сенсу. Справді, масивні конструкції дають хорошу звукоізоляцію. Матеріал при цьому не має великого значення. Натомість важливою є герметичність. Тож типова для наших панельних будинків ситуація, коли усе чудово чути – як знадвору, так і від сусідів, – спричинена не самими бетонними плитами, які мали би давати хороший захист від звуків, а поганою якістю їх монтажу, негерметичністю стиків. Отже, за нагоди під час ремонту треба подбати про те, щоби усунути всі щілини та тріщини, через які й проникають сторонні звуки.
Найбільша проблема – перекриття
Як стверджують фахівці, причина 70 відсотків скарг мешканців на шум криється у міжповерхових перекриттях та якісних характеристиках підлоги. Чим вона жорсткіша – тим сильніше поширюється звук. Тут, на жаль, ви безсилі щось змінити. Якщо, наприклад, сусіди над вами покрили підлогу плиткою, ви напевне чутимете кожен їхній крок. Однак вони могли би позбавити вас цих прикрощів, якби встановили так звану "плаваючу" підлогу. Суть її в тому, що стяжка, яка робиться під головне покриття, не повинна торкатися стін. У такому разі не виникає вузлів передачі вібрації та підсилення звуку.
Досвідчені майстри сьогодні всім господарям пропонують встановити саме таку підлогу, хоча від цього начебто залежить лише комфорт сусідів. І мудрі господарі погоджуються, бо хто знає, на яких сусідів натрапиш. А раптом на таких, що скаргами замучать?..