Памперси одягайте
за потреби
– Причин виникнення енурезу є декілька, – каже Валерій Іванович. – По-перше, це недостатній розвиток нервової системи після народження, внаслідок чого дитина не контролює сечовипускання. По-друге, можливі якісь вроджені захворювання сечової системи, деякі вроджені захворювання хребта. Енурез може передаватися "у спадок".
Важливим у розвитку гігієнічних звичок є фактор виховання. Дуже багато дітей зараз ходять у памперсах. Це, звичайно, добре, бо дитина під час сечовипускання справді почувається комфортно, але саме тому у дитини не виникає бажання контролювати такі процеси.
Коли ж мимовільні сечовипускання асоціюються у дитини з негативними емоціями, вона намагається їх із часом позбутися. Це сильний поштовх для малюка, щоби проситися на горщик. А "постійна сухість" не примушує до цього. Тож памперсами найкраще користуватися не постійно, а лише за потреби – похід у гості, прогулянка на вулиці. Припинити їх зовсім одягати потрібно після двох років, – радить Валерій Зайцев.
Енурез впливає на психіку
До п’яти років повинен цілковито налагодитися контроль за сечовипусканням. Якщо після двох років дитина взагалі не контролює ці процеси, батьки повинні насторожитися. Якщо ж після п’яти років і далі відбувається мимовільне сечовипускання, це вже свідчить про захворювання на енурез.
Енурез може бути проявом небезпечних захворювань сечової системи, ниркової недостатності.
Тривале захворювання на енурез із часом починає впливати і на психіку дитини. Вона почувається дискомфортно, стає замкнутою, скутою.
– Коли дитина, наприклад, ночує у друзів і пісяється вночі, чи у неї це стається постійно, якщо "заграється", вона починає обмежувати себе у спілкуванні та іграх, – каже Валерій Іванович. – Такі справи жодним чином не впливають позитивно на психіку і характер дитини. З’являються комплекси, які можуть залишитися на все життя.
Контролюємо режим пиття
Лікування енурезу бажано розпочати якомога швидше, щоби запобігти появі ускладнень. Воно може бути медикаментозним, дуже допомагає корекція режиму пиття і навіть дієти. Часто використовують фізпроцедури з допомогою апарату для електростимуляції сечового міхура.
Тривалість лікування енурезу – щонайменше місяць. Найчастіше потрібно пройти два-три курси лікування.
– Залучайте до процесу лікування і дитину. Дайте їй календарик, і нехай вона сама відзначає, коли напісяла у штани. Потім разом перегляньте його і не забудьте похвалити за той період, коли просилася на горщик, – радить Валерій Іванович.– Не варто будити дитину серед ночі, і садити її на горщик. Це не привчить її до горщика, бо діти все одно нічого не пам’ятатимуть вранці.
За "мокрі" дні не треба сварити чи карати. Батьки зобов’язані бути терплячими і стримувати свої емоції.