RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Здавалося би, після відпустки у кожного мають з’явитися нові сили та бажання працювати. Але найчастіше все відбувається інакше: учорашній відпускник нічого не встигає, не може впоратися з елементарними завданнями, врешті-решт починає сумувати, а дехто навіть "підхоплює" справжню депресію. То невже відпустка нам лише на шкоду?

– Не зовсім так, – пояснює психолог Наталя Панфілова. – Просто відпустка – це інший розпорядок життя, інший ритм. І переключитися з нього на звичний буденний тим важче, чим тривалішою була відпустка. Зараз багато людей вважають за краще "розбивати" відпустку і покидати роботу не довше, ніж на тиждень-два. Але у певних категорій працівників, наприклад, учителів, відпустка завжди тривала, і вони відчувають серйозні проблеми під час виходу на роботу. Це, до речі, стосується і дітей після канікул.

Найважче трудоголікам, найлегше – жінкам

Як не дивно, найчастіше від післявідпускного синдрому потерпають трудоголіки. З одного боку, робота – сенс життя для цих людей, і вони рвуться до неї всім серцем. З іншого – вони не можуть і не вміють розслаблятися, тому на роботу повертаються здебільшого ще більш утомленими. Адже під час відпустки трудоголіки "з’їдають" себе думками про те, як там без них нероби та ледарі завалили всю роботу.

Найлегше ж переживають повернення до роботи, за свідченням психологів, переважно жінки. Для прекрасної половини людства дуже велике значення має спілкування в колективі. Вони прагнуть якнайшвидше зустрітися з колегами і розповісти про гарно проведену відпустку. Не останню роль відіграє і прагнення продемонструвати засмагу, придбаний під час відпустки одяг, нову зачіску тощо.

Лікувати

чи минеться?

Зрозуміло, від післявідпускного синдрому ще ніхто не помер. У більшості людей він благополучно минає за тиждень-два – залежно від ритму роботи і життя. Однак психологи закликають нас не применшувати значення подібних проблем. Річ у тім, що коли нам здається, ніби все налагодилося, це не завжди так. Проблема може просто "заховатися". Саме тому післявідпускний синдром часто переростає в справжню хворобу – грип, ГРЗ, загострення хронічного захворювання. У декого обертається серйозною депресією. Часом проблема залишається у психологічній площині, і людина відчуває постійне невдоволення своєю роботою. Починає шукати іншу, поспішно звільняється, а на новому місці зіштовхується з іще більшими труднощами. Отже, поганий настрій після відпустки – це не жарти.

Не жертвуйте вихідними!

Найкращий спосіб побороти тугу за відпусткою – зробити її безкінечною. Звісно, не у прямому сенсі. Просто ті маленькі радощі, які ви дозволяли собі під час відпочинку, залишіть і на будні. Наприклад, ви багато гуляли, зустрічалися з друзями, ласували шоколадом, морозивом, тістечками, перечитували улюблені книги... Можна знайти на це час і у вихідні, і навіть посеред тижня. Зустріньтеся обідньої перерви з подругою чи другом, після роботи пройдіться пішки через парк. Не відмовляйте собі в смачній їжі, а надто в шоколаді, який підвищує рівень гормонів щастя у крові. Жінкам дуже корисним буде шопінг (до речі, це поняття включає не лише покупку, а й просто приємну прогулянку крамницями). І найголовніша заповідь – бережіть свої вихідні. Найгірше, що ви можете зробити у перші тижні після відпустки, – це виправляти огріхи невдалих робочих днів за рахунок суботи-неділі.

Поради роботодавцям

Розумний керівник знає, що з працівника, який щойно повернувся з відпустки, багато не "витиснеш". З іншого боку, деяким людям допомагає саме шокова терапія: завантажені "по вуха" роботою, вони просто не встигають зосередитися на своїх відчуттях і негайно включаються у звичний робочий ритм. Тому варто знати особливості натури своїх працівників. Важливо також скласти правильний графік відпусток, щоби в офіс одночасно прийшли і ті, кому потрібна "розкачка", і ті, хто кидається у вир справ. Бо якщо у вас разом вийдуть із відпустки лише схильні до післявідпускного синдрому – просто не буде на кого розраховувати.

Дуже корисною після закінчення сезону відпусток вважається колективна поїздка на природу або корпоративна вечірка. Такий захід допомагає колективу знову відчути себе єдиним цілим.
Редактор: admin
10-09-2005, 21:03
Коментарів 0 Переглядів 1 961

Теги -

Інформація

Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній


Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
Про мову, диктант і українців. Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови
ВІДЕО Переглянути все відео

Тут розмістили світлини 11-тьох захисників, які народилися у Рогізній

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Разом із автосалоном American Wheels, де в наявності понад 320 автівок на будь-який бюджет та смак, ми вибрали десять найпопулярніших у 2024 році автівок, які гарантовано прослугують Вам довго і будуть приносити задоволення кожен день.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

У Чернівцях одним із популярних провайдерів є "Оптиком плюс", який забезпечує стабільний, швидкісний і безлімітний інтернет до 300 Мбіт/с. Компанія використовує сучасні технології та давно впровадила підключення через оптоволоконний кабель, що гарантує надійність і якість.